Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик
Системний руйнівник

Системний руйнівник

Згідно з доповіддю міжнародної організації Transpa­rency International, яку опубліковано сьогодні, 17 листопада, в Берліні, Україна посіла 146 місце за рівнем корумпованості серед 180 країн світу.
[ читати далі... ]
Не так грип, як мутації

Не так грип, як мутації

Британські вчені, котрі вивчають штам свинячого грипу, через який почалася епідемія в Україні, підозрюють, що у вірусі відбулася небезпечна мутація, пише Daily Mail.
[ читати далі... ]
Актуально

Засекречений вибух

На Ставропіллі сталася глобальна аварія на найбільшому у світі Північно-Ставропольському підземному газосховищі в районі селища Різдвяний.
[ читати далі... ]

Мінус 2 відсотки ВВП

Підвищення мінімальної зарплатні та прожиткового мінімуму наступного року коштуватимуть 18-20 мільярдів гривень, або до 2% ВВП країни.
[ читати далі... ]
ГТС не віддамо

ГТС не віддамо

Юлія Тимошенко заявила, що газотранспортна система України лишиться у власності країни.
[ читати далі... ]

Ша, Лікарі говорять

Всеукраїнське лікарське товариство просить політиків утриматися від нефахових коментарів стосовно теми грипу.
[ читати далі... ]

«Екскурсійне намисто» Івано-франківщини

Проект «Екскурсійне намисто Івано-Франківщини» переміг у Всеукраїнському конкурсі.
[ читати далі... ]

Супер - спад

Рівень падіння виробництва в Україні, за даними Державного комітету статистики, за 10 місяців цього року становив понад 26%, що наближається до найгіршого річного показника в історії.
[ читати далі... ]

Військова співдружність

У Брюсселі в штаб-квартирі НАТО міністри оборони України, Литви та Польщі підписали лист намірів щодо створення спільної литовсько-польсько-української миротворчої бригади ЛитПолУкрбриг (LitPolUkrbrig) для участі у міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН, Євросоюзу і НАТО.
[ читати далі... ]

Знову «не вся правда»

Легендарний «залізний канцлер» Отто фон Бісмарк, котрий фактично відродив Німеччину як державу, а німців як націю, ще 140 років тому сформулював кілька рекомендацій щодо політтехнологій, які й сьогодні живуть — і то дуже активно.
[ читати далі... ]

Виробники нічого не гарантують

Міністр охорони здоров’я Польщі Єва Копач вважає масовану критику міністерства за відмову від закупівлі вакцини проти грипу A/H1N1 до завершення клінічних досліджень щодо її безпечності бажанням виробників «швидко заробити».
[ читати далі... ]

В Бушері все спокійно

Запуск АЕС Бушер в Ірані до кінця 2009 року, як це було заплановано раніше, не відбудеться. повідомив глава російського Міненерго Сергій Шматко.
[ читати далі... ]

Вибори в Косово

Правляча Демократична партія Косова оголосила про перемогу на перших з часів проголошення незалежності виборах. Про те, що партія лідирує на виборах, повідомив помічник прем’єр-міністра Косова. Офіційні результати очікуються в найближчі години, передає Бі-Бі-Сі.
[ читати далі... ]

Протистояння немає?

Під час візиту до Китаю президент США Барак Обама заявив, що дві країни зовсім не приречені на протиборство одна з одною. Ця заява прозвучала на зустрічі з китайською молоддю в Шанхаї, незадовго до того, як студенти почали ставити питання, передає Бі-Бі-Сі.
[ читати далі... ]

Вибачатися ніколи не пізно

Британський прем’єр-міністр Гордон Браун принесе вибачення за роль, яку зіграла Великобританія в переселенні тисяч дітей у колишні колонії в ХХ столітті.
[ читати далі... ]

Добиватимуться виведення

Новий прем’єр-міністр Молдови Влад Філат має намір добиватися того, щоб Росія припинила надавати «пряму і непряму підтримку» невизнаній республіці Придністров’я. Про це, як передає інформаційне агентство «Новини-Молдова», він заявив в інтерв’ю румунському виданню Adevarul.
[ читати далі... ]

Долар-підривник

Низькі процентні ставки в США та послаблення долара підігрівають спекуляції на ринках акцій і нерухомості, загрожуючи відновленню світової економіки, заявив голова Комісії з регулювання банківської діяльності КНР Лю Мінкан на фінансовому форумі в Пекіні, повідомляє Associated Press.
[ читати далі... ]

Сердита хіларі

Сполучені Штати Америки незадоволені афганським президентом Хамідом Карзаєм.
[ читати далі... ]
Аналітика
Українська еліта: хто вона?

Українська еліта: хто вона?

В українській мові слово «еліта» має два значення, які в соціальному контексті, часто суперечать один одному. Як правило, під елітою розуміємо кращість, обраність і, водночас, політичну верхівку держави.
[ читати далі... ]

Голод як загроза

У Римі розпочався триденний саміт ООН з питань боротьби з голодом у всьому світі.
[ читати далі... ]
Гаряча тема

Епідемія грипу як засіб передвиборчої боротьби

Взявся за написання цієї статті лише після досить довгих вагань. Адже належу до тих громадян, які повністю підтримують позицію: про боротьбу з епідемією грипу повинні говорити лише професіонали, що несуть за це відповідальність.
[ читати далі... ]

Вакцинація: панацея чи плацебо?

Епідемія грипу стала приводом для відновлення дискусії про необхідність вакцинації. Президент України Віктор Ющенко закликав українців до вакцинації. Керівник міжнародної місії Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Юкка Пуккила рекомендує Україні почати вакцинацію проти пандемічного грипу A/H1N1. Але жодна вакцина проти свинячого грипу в Україні ще не зареєстрована. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що нині одним з основних пріоритетів співпраці України і ВООЗ стане вакцинація проти сезонного і пандемічного грипу.
[ читати далі... ]
Економіка

Як росли ціни

В Україні інфляція в жовтні 2009 р. по відношенню до вересня склала 0,9%, з початку року — 10,1%, до жовтня 2008 року — 14,1%, у січні–жовтні 2009 р., порівняно з аналогічним періодом минулого року, — 16,5%.
[ читати далі... ]

Кризи не буде

Київ домовився з Брюсселем розробити документ про попередження кризових ситуацій в енергетичній сфері.
[ читати далі... ]

Наступна зупинка — технічний дефолт

Невиплати за зобов’язаннями не призведуть до банкрутства. «Укрзалізниця» — це навіть не компанія, це орган влади. Банк буде змушений погодитися на реструктурування боргу.
[ читати далі... ]

Скрутні часи банків

Збитки українських банків за підсумками січня-жовтня 2009 року склали 18,2 млрд. грн.
[ читати далі... ]
Інформаційний простір
В ефірі радіо «культура»

В ефірі радіо «культура»

Понад п’ять років тому Третя програма Українського радіо вперше вийшла в ефір у новому форматі під назвою «Канал духовного відродження Радіо «Культура», що стало по суті її другим народженням. Назва каналу багато до чого зобов’язує. Чи вдалося бодай частково зреалізувати задумане? — з таким запитанням наш кореспондент звернувся до віце-президента НРКУ, директора Радіо «Культура» Леонтія Даценка.
[ читати далі... ]
Проблема

Екологічно чисті продукти — це реально

У двадцятому столітті, і особливо після другої світової війни, у всьому світі почався бурхливий розвиток промисловості і сільського господарства. З’явилися нові технології, матеріали, які стали новими джерелами забруднення довкілля. З’явилися нові технології вирощування сільськогосподарських культур і тварин, що призвело до появи хімічних стимуляторів вирощування рослин і тварин, а також засобів їх захисту.
[ читати далі... ]

Скоро будемо без риби?

Запаси промислових риб за останніх 20 років в Україні катастрофічно скоротилися. Як заявив завідувач відділом Інституту зоології НАН України, доктор біологічних наук Сергій Межжерін, запасів ляща залишилося 20% від колишнього багатства, судака — 10%, щуки — 2-3%, сома — всього 1-2%.
[ читати далі... ]
Урок історії

Як назвати ту війну?

В радянській історіографії тема Другої світової війни, з одного боку, була достатньо заангажованою, а з іншого — чимало її аспектів перебували під забороною для вітчизняних дослідників.
[ читати далі... ]
Героям слава
МОНУМЕНТ СЛАВИ З КАМІНННЯ ПОБИТТЯ

МОНУМЕНТ СЛАВИ З КАМІНННЯ ПОБИТТЯ

За радянських часів любов членів УПА до рідного краю та прагнення здобути для нього волю називали злочином. Вони несли важкого хреста зневаги від братів-українців, породженої міфами комуністичної пропаганди, але до останнього не складали зброї заради свободи. Вони пили з гіркої чаші замовчування та викривлення історії. Свій монумент слави України вони склали із каміння побиття. В умовах абсолютної нерівності сил і повної відсутності допомоги з боку зовнішнього світу українська національно-визвольна війна продовжувалась до 1958 року. Така затята боротьба стала відчайдушним кроком у безсмертя.
[ читати далі... ]
Сенсації
Земля без людей?

Земля без людей?

Ми звикли вважати, що з прадавніх часів чисельність людей на планеті неухильно зростала, проте всього 70 тис. років тому наш біологічний вид (людина розумна) був близький до повного вимирання.
[ читати далі... ]
Біблейський потоп — зовсім не вигадка

Біблейський потоп — зовсім не вигадка

«І посилилася вода на землі надзвичайно, — повідомляє Біблія, — так що вкрилися всі високі гори, які є під всім піднебінням» (Буття 7:19).
[ читати далі... ]
Духовний вимір

Мудрість діда Мусія

В останні роки в українських авторів з’явилась тенденція очорнювати все, що було в Україні за роки радянської влади. Вони забувають про різницю між українським народом з його споконвічним укладом життя та нав’язаними чужаками взаємовідносинами в суспільстві. Дійшло до того, що люди сахаються від найменшого натяку на колективізм або кооперацію. Але ж суспільство — це вже кооперація та взаємодія людей! Хто ж буде працювати в кооперативі, якщо в газетах пишуть, наприклад, що в комбіди записувались одні тільки ледацюги та п’яниці, а колгоспи були тихим жахом?
[ читати далі... ]

Моє слово людям

За убієнних у тридцять третьому голодною, насильницькою смертю мільйонів моїх братів-українців ще й досі ніхто не відповів. Нових «нюрнбергів» нам не треба, але моральне покарання колишніх винуватців за скоєний геноцид (принаймні, символічне) через міжнародний суд повинно обов»язково відбутися.
[ читати далі... ]
УКРАЇНСЬКИЙ ЛІДЕР

Новий осередок освіти

Розпочав свою роботу Коледж при Луганському інституті МАУП (у формі АТЗТ).
[ читати далі... ]

Депутати за живе спілкування

У наш час Україна переживає скрутну ситуацію нестабільності — економічна криза, ситуація у світі, президентські вибори і т.д.
[ читати далі... ]

Процеси міграції — на правову основу

Нещодавно у м. Ургуп (Туреччина) під егідою Ради Європи та на запрошення уряду Туреччини відбулося 14-е засідання Консультативного комітету з Європейської конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів — перше з 2003 р. й перше після приєднання України до Конвенції.
[ читати далі... ]
Автосалон

Десять помилок водія

Людям властиво помилятися, але помилки водія можуть принести багато горя не тільки його близьким, але і багатьом оточуючим. Тільки у Україні з початку року на дорогах загинуло більше чотирьох тисяч чоловік.
[ читати далі... ]

На вимогу громадян

Всі ці заборони і штрафи за зупинку маршруток в недозволеному місці, які ввів Департамент ДАІ, схоже, залишаться позаду.
[ читати далі... ]

Знахідка на кладовищі

В це важко повірити, але останній автомобіль марки Horch, виготовлений в єдиному екземплярі, більше 40 років знаходився на автомобільному кладовищі в Техасі! А історія була така: у 1953 році глава Auto Union забажав собі представницький автомобіль. За справу взялися фахівці марки DKW, поклавши в основу Horch 830 BL 1938 року. І вийшов справжній лімузин, який був переданий докторові Бруну (доктор — вчений ступінь в Німеччині, відповідний ступеню кандидата наук).
[ читати далі... ]

Українські права дійсні майже скрізь

Практично у всіх країнах світу Правила дорожнього руху ідентичні. Але не завжди іноземні туристи можуть вільно користуватися водійським посвідченням, отриманим у себе на батьківщині.
[ читати далі... ]
Безстрашний малюк

Безстрашний малюк

У Росії продажі Toyota IQ почалися 15 жовтня. У нас доступна єдина комплектація цього автомобіля з двигуном 1,3 і безступінчатим варіатором.
[ читати далі... ]
Здоров`я

Як корисно поєднувати продукти?

Здорове харчування нагадує математику: віднімання жирів, підрахунок калорій, ділення порцій. Але давайте згадаємо про те, що правильне поєднання продуктів часом набагато важливіше за простий підрахунок калорій і жирів.
[ читати далі... ]

Солодка газована вода руйнує серце

Можливо, результати нещодавнього дослідження американських учених примусять любителів газованої води подумати ще раз, перш ніж класти пляшку з «шипучкою» у візок супермаркета.
[ читати далі... ]
Телевізор і агресія

Телевізор і агресія

Малюкам шкідливо дивитися телевізор — його перегляд піддає дітей ризику агресивної поведінки, встановили американські психологи.
[ читати далі... ]
Що вбереже від інфекції

Що вбереже від інфекції

Люди! Запам’ятайте найголовніше: тактика ваших дій не залежить від того, як називається вірус. Це грип сезонний, свинячий, слоно­вий, пандемічний, це взагалі не грип -це неважливо. Важливо лише те, що це вірус, що він передається повітряно-крапельним шляхом і вражає органи диханні. Звідси і конкретні дії.
[ читати далі... ]

Цифри свідчать про проблеми

Шістнадцять дітей з тисячі народжених не доживають в Україні до п’яти років, повідомляється у доповіді Дитячого фонду ООН (UNICEF).
[ читати далі... ]
Різне
Генерал кдб В.Федорчук: коментарі до «білих плям»

Генерал кдб В.Федорчук: коментарі до «білих плям»

Півтора роки тому в Москві помер генерал армії Віталій Федорчук, один з останніх міністрів внутрішніх справ СРСР, короткочасний шеф зловісної Луб’янки, а до того — багаторічний (1970-1982 рр.) голова КДБ УРСР. Ця смерть не викликала ніякого резонансу. Зафіксували її лише два чи три другорядні ро­сійські Інтернет-сайти.
[ читати далі... ]
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com