Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Голод як загроза

У Римі розпочався триденний саміт ООН з питань боротьби з голодом у всьому світі.

Понад 60 керівників держав і урядів та ще тисяча делегатів зі 190 країн світу зібралися у столиці Італії, аби обговорити та ухвалити нові довгострокові стратегії боротьби з голодом серед світового населення. Організатором саміту виступає FAO — Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, штаб-квартира якої знаходиться у Римі, передає Німецька хвиля.

Серед учасників зустрічі, яку відкрив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, — прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі, папа Римський Бенедикт XVI, передає Радіо Свобода.

За оцінками ООН, в останні роки істотно збільшилася кількість людей, які страждають від недоїдання. У 2009 році, як очікується, їх число збільшиться приблизно на 100 мільйонів і перевищить мільярд.

За статистикою, у світі страждає від голоду кожна сьома людина. Кожні шість секунд, за даними FAO, у світі помирає від недоїдання одна дитина.

Аби привернути увагу громадськості до проблем нестачі продовольства та голоду у світі, генеральний директор FAO Жак Дюф у переддень конференції оголосив 24-годинне голодування. Адже, за підрахунками Дюфа, для подолання проблеми достатньо щорічно виділяти 30 мільярдів євро.

«Ми маємо усі технічні засоби та ресурси, аби побороти голод у світі. Тому нині йдеться про політичний крок, а цей політичний крок залежить від громадської думки», — наголосив Дюф. Підтримати 71-річного сенегальця, приєднавшись до акції голодування, у неділю зголосився і генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Таким чином вони намагаються зосередити увагу світу на наслідках суттєвого подорожчання продуктів харчування минулого року, яке найбільше позначилося на найбідніших, передає Бі-Бі-Сі. Самміт у Римі, який уже назвали «голодним», відбувається рік по тому, як різкий стрибок цін на харчі призвів до хаосу на всій планеті.

У розпал кризи минулого року пролунали обіцянки і запевнення, що довготерміновий спад глобальних інвестицій у сільськогосподарські дослідження буде повернуто навспак. Тепер ці інвестиції потрібні не лише для того, аби нагодувати голодних, а й підвищити рівень виробництва продуктів харчування на 70% у наступні 40 років, щоб прогодувати приріст населення світу.

У ході першого дня зустрічі планується підписання спільного документа між країнами-учасницями форуму та Європейським Союзом про прийняття термінових заходів щодо подолання голоду на Землі. Крок за кроком у світі також має бути запроваджене «право на достатнє харчування».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com