Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Протистояння немає?

Під час візиту до Китаю президент США Барак Обама заявив, що дві країни зовсім не приречені на протиборство одна з одною. Ця заява прозвучала на зустрічі з китайською молоддю в Шанхаї, незадовго до того, як студенти почали ставити питання, передає Бі-Бі-Сі.

«В останні 30 років у нас були труднощі і невдачі. Наші взаємини не обходилися без нерозуміння і розбіжностей», — сказав Обама. «Однак наше протиборство зовсім не визначено — тільки не в тому випадку, якщо ми враховуємо досвід минулого», — продовжив американський президент.

Обама також нагадав слухачам, що всі люди народжені рівними і можуть претендувати на рівні права. «Ми віримо, що свобода вираження поглядів та віросповідання, право на вільний доступ до інформації та участь у політичному житті — універсальні загальнолюдські права. Вони повинні бути доступні всім, у тому числі представникам етичних та релігійних меншин», — додав він.

Однак візит глави Білого дому в Китай проходить на тлі дедалі більшого тертя з питань торгівлі між країнами. Пекін звинувачує Вашингтон у протекціонізмі і в накладення заборони на експорт деяких китайських товарів.

В основному, у своїх запитаннях китайці просили американського президента прояснити свої наміри щодо майбутніх взаємин з духовним лідером Тибету Далай-ламою, якого в Китаї називають сепаратистом.

На початку жовтня він приїжджав з візитом до Вашингтона, де був прийнятий на Капітолійському пагорбі і зустрічався з різними представниками обох палат Конгресу.

Проте аудієнції в Білому домі Далай-лама не отримав. В адміністрації Обами говорили, що рішення відкласти зустріч було обопільним, однак, багато аналітиків вважали тоді, що влада США, таким чином, спробували уникнути зайвої конфронтації з Пекіном напередодні візиту до Китаю.

Виступаючи кілька днів тому в Токіо, Обама заявив, що Сполучені Штати «не шукають способів стримати» посилення ролі Китаю на світовій сцені. «Підйом сильного, процвітаючого Китаю може стати джерелом сили для всього співтовариства націй», — заявив президент США.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com