Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Десять помилок водія

Людям властиво помилятися, але помилки водія можуть принести багато горя не тільки його близьким, але і багатьом оточуючим. Тільки у Україні з початку року на дорогах загинуло більше чотирьох тисяч чоловік.

Існує багато типових помилок, які можуть привести до аварії. Найбільш поширена з них — перевищення швидкості. Про це красномовно говорить статистика. Найбільша кількість аварій із смертельним результатом відбувається саме через перевищення встановленої швидкості. Але, незважаючи на це, порушення швидкісного режиму є найбільш популярним правопорушенням. З початку року в Україні працівниками ДАІ було зафіксовано більше двох мільйонів випадків перевищення швидкості.

За водіння в нетверезому стані передбачені величезні штрафи, і навіть позбавлення права управляти автомобілем. Але багато українців все одно наполегливо продовжують сідати за кермо після вживання спиртних напоїв. З початку року працівниками ДАІ було виявлено 330263 випадків управління автомобілем в нетверезому стані. Можливо, запропоноване Міністром внутрішніх справ посилення покарання за це порушення змінить ситуацію?

Достатньо серйозною помилкою водія є порушення правил обгону. Адже обгін насправді достатньо небезпечний маневр, швидкість рухомих назустріч автомобілів підсумовується, і у разі зіткнення у обох водіїв залишаються дуже мало шансів вижити. Цього року працівники ДАІ виявили 305304 порушень правил обгону.

Помилки водіїв при проїзді перехресть не такі небезпечні, як при обгоні, але все ж досить часто призводять до аварій. За даними ДАІ в поточному році було виявлено 278535 випадків порушення правил проїзду перехресть і 139270 випадків проїзду на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника.

На жаль, Українська ДАІ не публікує статистику щодо штрафів за розмови по мобільному телефону за кермом. І визначити, що причиною аварії стала саме розмова по мобільному, стражам порядку досить проблематично. Британські вчені провели опитування і з’ясували, що 52% опитаних, не дивлячись на драконівські штрафи, розмовляють по мобільному телефону за кермом без використання необхідної гарнітури.

Однією з поширених причин нічних аварій є сонний стан водія. Згідно опитування британських вчених, 36% водіїв хоча б раз в житті «відключалися» під час нічного водіння. Щоб не заснути за кермом в дальній дорозі, бувалі водії радять знизити температуру повітря в автомобілі, голосніше включити музику або розмовляти з пасажирами. Але кращим варіантом буде зупинка і декілька годин сну.

Однією з найпоширеніших причин виникнення ДТП в міських умовах є недотримання безпечної дистанції і наїзд на попередній автомобіль. Найчастіше, такі аварії не забирають життя людей, а заподіюють тільки матеріальний збиток. У правилах дорожнього руху немає чітко обумовленої відстані, яку можна назвати «безпечною дистанцією». Тримати відстань попереду машини, що йде, краще із запасом.

Психологи стверджують, що сідати за кермо в стресовому стані небезпечно. У правилах дорожнього руху немає пункту, що забороняє водити автомобіль запальним і емоційним людям. Але неврівноважена поведінка на дорозі може стати причиною аварії. Немає також чіткого визначення «агресивного» водіння. Адже можна нічого не порушуючи, довести інших водіїв до «точки кипіння».

Технічний стан автомобілів також відчутно впливає на аварійність. Покришки, не відповідні до пори року, несправні гальма і розбита ходова можуть стати причиною ДТП. Важливо не тільки тримати у хорошому стані свою машину, але і триматися подалі від стареньких автомобілів, які іноді втрачають колеса прямо на дорозі.

З введенням в Україні високих штрафів пристібатися почали багато хто, але залишилися і ті, кому ремінь безпеки «заважає». Річ у тому, що для забезпечення безпеки автомобілів витрачаються величезні суми грошей і розбиваються тисячі автомобілів. Заплатити за системи безпеки при покупці машини і не користуватися ними — одна з найбезглуздіших помилок, яку тільки може зробити водій.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com