Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Ця залежність нас вбиває

Наш істеблішмент знову довів власну неспроможність позбутися газової залежності від північної сусідки. Сьогодні ця проблема вже почала загрожувати національній безпеці України.
[ читати далі... ]
Актуально

НАШЕ БУТТЯ В КРИЗОВОМУ АНТУРАЖІ

Перед вами, шановні читачі, — перше число газети «Персонал плюс» за нинішній рік, — видання багато в чому оновлене, але й традиційне в сенсі тематичної спрямованості, його провідних рубрик. Вітаємо з Новим роком, дякуємо за довіру, за листи — показник того, чи дійшло слово журналістів до вас, чи відлунилося воно у ваших душах, позначилося на думках, настроях, прагненні змінити обличчя країни, де ми народилися і де нам жити. Усвідомлюємо свою відповідальність перед вами, чекаємо на ваші листи. Не перебільшуючи свого значення, але й не применшуючи, маємо право сказати: завдяки таким газетам, як наша, ще кільком часописам, що входять до Федерації патріотичних видань, формується, увиразнюється й тримається під контролем громадська думка нації.
[ читати далі... ]
Питання технологічного газу не врегульовано

Питання технологічного газу не врегульовано

Обговорення питання використання українською стороною технологічного газу для забезпечення транзиту російського природного газу в Європу триває.
[ читати далі... ]

Буде контроль

Європейська комісія у новій редакції підписала документ про контроль за транзитом російського газу через Україну, — повідомив постійний представник Росії при Євросоюзі Володимир Чижов.
[ читати далі... ]

Росія відновила експорт газу в Європу

Газпром дав команду відновити пробне постачання газу в Європу через територію України.
[ читати далі... ]

Росія оголосила Меморандум про газову співпрацю з Україною недійсним

У ВАТ «Газпром» вважають Меморандум про газову співпрацю між Україною і Росією, підписаний 2 жовтня прем`єр-міністрами двох країн Юлією ТИМОШЕНКО і Володимиром ПУТІНИМ, недійсним.
[ читати далі... ]

Професійний народ

Хтось із наших зарубіжних колег написав днями знаменну фразу: «Коли у політиків немає часу втручатися в економіку, вона почувається набагато краще».
[ читати далі... ]

Що замість газу?

Шість запорізьких промислових підприємств 8 січня переведено на резервні види палива, повідомили в Запорізькій облдержадміністрації в четвер.
[ читати далі... ]

...І рідну землю — за борги?

Нечисленні заводи середньої величини і так званий середній український виробник блискавично згортають діяльність і скоро викинуть на вулицю тих, хто не торгує, а насправді виготовляє продукцію українського виробництва. Все було запрограмовано ще тоді, коли сталась така незбагненна у безглуздій жорстокості до нації приватизація заводів.
[ читати далі... ]
Податки

Запитуйте — відповідаємо!

Розбудова відкритих, партнерських стосунків між державою та представниками бізнесу сприяє розвитку підприємництва в Україні. В умовах проведення податкової реформи, спрямованої на побудову сучасної конкурентоспроможної та соціально-орієнтованої ринкової економіка, питанню інформування платників податків про діяльність податкової служби та останні зміни в податковому законодавстві приділяється надзвичайна увага з боку податківців Голосіївського району столиці.
[ читати далі... ]
Занепокоєні китайці стелять солому

Занепокоєні китайці стелять солому

Китай має намір до 2015 р. сформувати стратегічні резерви нафти, певних видів вугілля і ряду металів. Такі плани обнародувало Міністерство земельних та природних ресурсів КНР. Зокрема, уряд має намір створити стратегічний запас міді, хрому, марганцю, вольфраму, а також деяких рідкісних викопних металів.
[ читати далі... ]
Світ
Ізраїль воює в Газі

Ізраїль воює в Газі

Протягом понеділка підрозділи ізраїльської армії продовжували просування углиб житлових кварталів сектора, де, на думку командування, ховаються бойовики ХАМАС. Не зважаючи на ці зусилля, по південних регіонах Ізраїлю з Гази за день було випущено близько 30 ракет.
[ читати далі... ]

Чужі сини своєї Батьківщини

Наприкінці минулого року маленька польська община Бердичева створила у своєму місті музей Джозефа Конрада. Подія пройшла непоміченою — а дарма. Бо музеї в Україні переважно закривають, грабують, підпалюють, продають комерційним структурам тощо. А тут — новий музей!
[ читати далі... ]
Економіка
Світова фінансова криза і Україна

Світова фінансова криза і Україна

Вісімдесят років тому, у 1929-му, теж у жовтні, стався несподіваний обвал курсу акцій Доу-Джонса на Нью-Йоркській фондовій біржі . Так розпочалася найпотужніша в історії капіталізму світова фінансова криза 1929-1933 років, що охопила увесь ринковий світ. Загальний обсяг промислового і сільськогосподарського виробництва скоротився тоді в країнах Заходу на 44 %, а світової торгівлі — на 61 %. Середні курси акцій на біржах США падали за ці чотири роки майже на 90 %. Кількість безробітних в головних капіталістичних країнах сягала 30 міль­йонів чоловік.
[ читати далі... ]
Погляд
Крижана країна дбає про громадян

Крижана країна дбає про громадян

Ще 100 років тому Норвегія вважалася однією з найбідніших і найвідсталіших європейських країн, оскільки перебувала в залежності від Данії, потім -Швеції. Але отримання незалежності в 1905 p., відкриття і розробка нафтових родовищ з кінця 60-х pp. XX століття і розумна соціально-економічна політика дозволили цій країні за 50 років досягти досить високих результатів.
[ читати далі... ]
Аналітика

Навіщо ленінцям роги лукавого?

(Закінчення. Початок у попередніх номерах)
Вже з перших днів появи «оновленої» КПУ, або, як кажуть у народі, «КаПеПееС» (мабуть, це — «Комуністична партія Петра Симоненка», бо були ж заклики «голосувати за партію Петра Симоненка»?) повелись запеклі, нестямні нападки на українсько-визвольний рух — український націоналізм. Передусім, як вже вище згадувалось, для цієї мети був відновлений друкований орган заснованого 1918 р. у Москві Леніним явно антиукраїнського ЦК КП(б)У — газета «Коммунист». Аби не збурювати і не смішити громадкість, цю газету, як відверто прорасистськи налаштовану до українців, вважали за краще закинути якнайдалі ще за радянської доби.

[ читати далі... ]
Постаті
БОРИС ГРІНЧЕНКО В НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ ХХ СТОЛІТТЯ

БОРИС ГРІНЧЕНКО В НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ ХХ СТОЛІТТЯ

До 145-ї річниці з дня народження Бориса Грінченка 9 — 10 грудня 2008 року в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася всеукраїнська наукова конференція на тему: «Творча спадщина Бориса Грінченка й українська національна ідея». Ось уже два десятиліття у цьому краї, де розгорталася діяльність великого подвижника, триває невпинна дослідницька праця, зокрема на кафедрі філологічних дисциплін ЛНУ імені Тараса Шевченка, в Науково-краєзнавчому центрі, «Інституті грінченкознавства», які й стали організаторами наукового форуму. У конференції взяли участь і виступили з доповідями вчені з багатьох університетів та інститутів України, а також краєзнавці, письменники, педагоги, просвітяни, музейні працівники, студенти. Вельми представницький авангард грінченкознавців працював у п’яти секціях: «Мовне багатство «Словаря української мови» Бориса Грінченка»; «Мовно-стилістичні особливості творчої спадщини Бориса Грінченка та проблеми етнолінгвістики»; «Літературна та фольклористична спадщина Бориса Грінченка»; «Педагогічна діяльність Бориса Грінченка та проблеми освіти в його творчій спадщині»; «Вивчення творчості Бориса Грінченка в сучасній школі». Учасники наукової конференції побували на екскурсіях в Літературно-меморіальному музеї Бориса Грінченка в селі Олексіївці Перевальського району та в кабінеті-музеї Бориса Грінченка в Луганському ліцеї іноземних мов. Вміщуємо доповідь кандидата педагогічних наук, доцента кафедри філологічних дисциплін ЛНУ ім. Тараса Шевченка О. І. Неживого — чільного грінченкознавця й організатора наукового форуму.
[ читати далі... ]

І мова, і книга

Віктор Ющенко підписав указ «Про деякі невідкладні заходи щодо підтримки культури і духовності в Україні», повідомляє прес-служба голови держави.
[ читати далі... ]
Хто ми?

Українська ментальність як чинник успіху

Виявляється, можна сидіти на двох стільцях, плисти на двох човнах, якщо їх добре припасувати одне до одного, тоді виходить широке сідало або катамаран, котрі мають подвійну стійкість. Саме так вчинив психотерапевт і письменник Олександр Стражний, який аж ніяк не є дилетантом в обох іпостасях, бо одна якість підсилює в ньому другу. Дивна річ, але саме з лікарів виходять чудові письменники, достатньо лише пригадати Конан-Дойля, Чехова, Вересаєва, Булгакова, Арканова…
[ читати далі... ]
Японці читатимуть думки

Японці читатимуть думки

Державний інститут інформації та комунікаційних технологій (National Institute of Information and Communications Technology NICT) та Університет міста Осака уклали угоду про спільні дослідження для створення найдосконалішої в світі технології прочитання інформації та образів, що виникають у людському мозку.
[ читати далі... ]
Людський організм може самостійно виробляти аспірин

Людський організм може самостійно виробляти аспірин

Організм людини може самостійно виробляти саліцилову кислоту — речовину, що утворюється при розпаді аспірину і відповідає за жарознижуючу і болезаспокійливу дію цих відомих ліків.
[ читати далі... ]
Урок історії
Козак Гонта

Козак Гонта

Обстановка в Україні в другій половині 18 ст. була складною, непередбаченою, особливо в період страшної уманської трагедії. Недостатньо досліджена істориками вона і в наші часи. Мемуаристи залишили нам лише яскраві картини пожеж, вбивств і грабунків, що супроводжували катастрофу, але про причини, що викликали ці події й жорстокі явища, вони не згадують або ж говорять загалом. Однак історичні розвідки і факти ставлять усе на свої місця.
[ читати далі... ]
УКРАЇНСЬКИЙ ЛІДЕР
Пошук роботи без нервів

Пошук роботи без нервів

Твердження, про те, що випускнику вузу чи молодому спеціалісту без досвіду роботи важко працевлаштуватися, — не більше ніж міф, і цей міф поступово розсіюється. Але це не означає, що роботодавці готові брати всіх, хто отримав диплом. Роботу шукати все ще нелегко: треба розглянути сотні оголошень, написати і розіслати сотні резюме, зі страхом очікувати відповіді і співбесіди.
[ читати далі... ]
Автосалон

Серійний автомобіль на сонячних батареях

Компанія Toyota розробляє серійний автомобіль, що працює від сонячних батарей. Про це повідомляє AP з посиланням на джерело в компанії.
[ читати далі... ]

У європі — крига

Представники аналітичного агентства J.D. Power and Associates заявили, що їх грудневий прогноз на 2009 рік для західноєвропейського ринку легкових автомобілів виявився дуже оптимістичним.
[ читати далі... ]

Продажі впали на 18 відсотків

Американське видання Automotive News опублікувало підсумкові результати продажів автомобілів в США минулого року.
[ читати далі... ]

Немає авто без газу

Як заявило керівництво автозаводу японської компанії Suzuki в Угорщині, виробництво зупиняється у зв’язку з відсутністю газу. Крім того, із-за світової економічної кризи Suzuki вирішив заморозити раніше затверджені плани реалізації нових автомобілів на зарубіжних ринках.
[ читати далі... ]
Електромобіль врятує світ?

Електромобіль врятує світ?

Японська компанія Mitsubishi Motors почне постачання електромобілів французькій групі PSA Peugeot Citroen на умовах ОЕМ вже на початку наступного року. За інформацією Automotive News Europe, щорічні об’єми постачань складуть не меншого 10 тисяч автомобілів.
[ читати далі... ]

BMW Z4 з’явиться влітку

На автошоу в Детройті відбулася прем’єра третього покоління родстера BMW Z4.
[ читати далі... ]
Паркування — це бізнес

Паркування — це бізнес

З середини січня 2009 року буде введена в лад суцільна зона парковки транспортних засобів в центральній частині Києва.
[ читати далі... ]

Депутати розділили штрафи, зібрані міським ДАІ

Київрада вирішила, куди витратити 50% від штрафів, виплачених порушниками правил дорожнього руху. Депутати ухвалили це рішення під час внесення змін до бюджету міста на поточний рік, — повідомляє УНІАН.
[ читати далі... ]
Fiat навчився поєднувати алкоголь і автомобілі

Fiat навчився поєднувати алкоголь і автомобілі

Італійський автовиробник об’єднався з виноробною компанією Scrimaglio для створення колекції вин під марками Alfa Romeo, Fiat і Lancia.
[ читати далі... ]

ДАІ стає ще крутішою

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляє про перехід Державної автомобільної інспекції Києва на посилений режим роботи.
[ читати далі... ]
Ювілеї
Людина-історія, лицар сьогодення

Людина-історія, лицар сьогодення

Зимовий день 13 січня був зігрітий знаковою подією — 60 років відзначив Василь Григорович Короткін, одна з найяскравіших особистостей Міжрегіональної Академії управління персоналом, з ім’ям якого пов’язана історія цього навчального закладу.
[ читати далі... ]
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com