Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Питання технологічного газу не врегульовано

Обговорення питання використання українською стороною технологічного газу для забезпечення транзиту російського природного газу в Європу триває.

Про це повідомив уповноважений Президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. Зі слів Соколовського, наразі питання технологічного газу ще не врегульоване з російською стороною.  Він також підкреслив, що за будь-яких обставин Президент Віктор Ющенко підтвердив, що Україна свої транзитні зобов’язання виконає. Як заявив прес-секретар Нафтогазу Валентин Землянський, Україна продовжить відбір російського газу, що проходить транзитом у європейські країни, оскільки змушена це робити. Землянський зазначив, що на сьогодні Україна не має технічної можливості та резервів для того, щоб піднімати газ із сховищ як технічний. На сьогодні говорити про закупівлю досить важко, тому що невизначеною залишається вартість газу, відповідно неможливо прорахувати і вартість транзиту того газу, який транзитує Україна. «Ми не можемо реверсом дати газ зі сховищ, які знаходяться на заході, для того щоб використовувати його для роботи системи. Тобто ми технічно змушені будемо брати ось цей 21 мільйон для прокачування газу до Європи,» — пояснив він. У свою чергу, голова пра­влін­ня НАК Нафтогаз України Олег Дубина обіцяє забезпечити транзит російського газу в Європу. Однак він не уточнив, за рахунок яких ресурсів буде забезпечена постачання російського газу. Дубина лише зазначив, що питання технологічного газу, необхідного для поставок російського газу в Європу, вже неодноразово обговорювалося з російською стороною і було узгоджене в додатковій угоді між Нафтогазом і Газпромом від 8 жовтня 2008 року. Голова Газпрому Олексій Міллер попередив, що весь обсяг газу, який Газпром буде направляти через Україну, на 100% повинен виходити на західні кордони України для європейських споживачів. У разі несанкціонованого відбору газу, обсяг постачання буде зменшений на обсяг, «украдений» за добу. Така позиція російської сторони була доведена до Комісії європейських співтовариств.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com