Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

І мова, і книга

Віктор Ющенко підписав указ «Про деякі невідкладні заходи щодо підтримки культури і духовності в Україні», повідомляє прес-служба голови держави.

В указі йдеться про недопущення скорочення фінансування Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004—2010 роки, випуску книжкової продукції за програмою «Українська книга», культурологічних та літературно-художніх періодичних друкованих видань, зокрема газети «Культура і життя», та телеканалу «Культура».

Указ також передбачає забезпечення потреб населення у творах класиків української літератури, у тому числі в перекладі мовами національних меншин, довідкових та інформаційних виданнях.

Кабінету Міністрів України доручається вжити необхідних заходів для проведення у 2009 році невідкладних робіт на об’єктах Шевченківського національного заповідника у м. Каневі, зокрема в музеї Т. Г. Шевченка та на могилі Т. Г. Шевченка, а також Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». За словами заступника голови Секретаріату Президента Юрія Богуцького, видаючи даний указ, голова держави звертає увагу уряду, державних органів виконавчої влади всіх рівнів на важливість підтримки розвитку культури і духовності у цей складний фінансово-економічний період. А передумовами ухвалення рішення про підписання цього указу стала ситуація, що склалася з виникненням заборгованості з виплатою заробітної плати працівникам національних театрів, художніх колективів, концертних і циркових організацій.

Крім того, як відзначив Богуцкий, на сьогодні виникають проблеми із теплопостачанням, державною охороною музеїв і заповідників. Зокрема, за інформацією Секретаріату Президента, за станом на сьогодні в Львові закрито сорок книжкових магазинів, в Черкасах — понад десять, в Золотоноше Черкаської області було чотири книжкові магазини - зараз жодного.

«А ось в Києві, окрім закриття десятків звичайних книжкових магазинів, закриті спеціалізовані книжкові магазини: «Поезія», «Мистецтво», «Передплатні відання», «Пропагандист», «Світогляд», «Спортивна книга», «Медична книга», «Технічна книга», «Зміна», «Ноті», «Книга-поштою», «Книжковій світ», «Планета», «Букініст» (три), «Антикварна книга» інші.

Раніше Ющенко закликав змінити і поліпшити ставлення до науки і передусім до Національної академії наук України. Ющенко висловив упевненість у визначних перспективах української науки, у тому, що Національна академія з її багатими традиціями й могутнім потенціалом зможе відповісти на виклики новітнього часу.

 

За матеріалами УНІАН

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com