Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Газові господарства б’ють на сполох

Газові господарства України оголосили про початок безстрокового страйку, що, на їхню думку, змусить чиновників звернути увагу на «катастрофічний стан газової інфраструктури».
[ читати далі... ]

У Лондоні Знайдено мозковий центр піратів?

Сомалійських піратів, які атакують кораблі в Аденській затоці й Індійському океані, направляє до цілей команда «консультантів» у Лондоні, запевняє іспанська радіостанція, яка нібито отримала документ європейської військової розвідки, пише The Guardian.
[ читати далі... ]
Хто отруїв річку Росаву?

Хто отруїв річку Росаву?

У річці Росава на Черкащині пожовтіла вода й вимерла риба. Підозрюють «Нашу Рябу».
[ читати далі... ]
Актуально

Борги із зарплат існують

Найбільша заборгованість із виплати зарплати накопичилася на підприємствах державної форми власності в Донецькій, Луганській областях і в Києві.
[ читати далі... ]

Дві категорії банків

Національний банк України встановив критерії, яким мають відповідати комерційні банки для отримання кредитної під­тримки від НБУ.
[ читати далі... ]

Провалили квартал

Втрати українських банків у першому кварталі склали 7 млрд. грн.
[ читати далі... ]

На аграріїв тиснуть

Кабінет Міністрів України не відновив форвардних закупівель зерна, попри намір прем’єр-міні­стра Юлії Тимошенко повернутися до форвардних операцій із зерном наприкінці квітня.
[ читати далі... ]
Москаль пророкує надзвичайний стан

Москаль пророкує надзвичайний стан

Народний депутат від НУ-НС Геннадій Москаль назвав скандал навколо міністра внутрішніх справ Юрія Луценка можливим приводом для скасування виборів в Україні.»Політична розправа над міністром — це розправа над усім 300-тисячним державним інститутом міліції. Це спроба обезглавити єдину стабілізуючу систему в державі, єдиний налагоджений, працюючий механізм, почати в Україні епоху хаосу і злочинності», — заявив депутат.
[ читати далі... ]
Третя порція кредиту МВФ уже не за горами

Третя порція кредиту МВФ уже не за горами

Міжнародний валютний фонд допускає виділення Україні третього траншу кредиту stand by після 15 червня.
[ читати далі... ]
За скороченою програмою

За скороченою програмою

Національний банк України (НБУ) скоротив максимальний термін рефінансування банків з 365 до 90 днів.
[ читати далі... ]
Бюджет не переглядатимуть?

Бюджет не переглядатимуть?

Кабінет міністрів не бачить підстав для перегляду доходів і видатків державного бюджету на 2009 рік.
[ читати далі... ]

«Грицева шкільна наука»

Сторонній спостерігач, не знайомий зі справжніми реаліями української влади, вивчивши повідомлення українських ЗМІ за останні пару тижнів, дійшов би висновку, що найболючішою проблемою в нашій молодій державі є проблема студентських «хвостів» себто, по-вченому мовлячи, академзаборгованостей. Як хто забув, то нагадаємо: пре­м’єр-міністр нещодавно здійснила два кардинальні заходи в галузі вищої освіти. А саме: скоротила кількість державних замовлень на фахівців, яких держава не зможе реально забезпечити роботою. І ввела плату за перескладання вищезгаданих академзаборгованостей*.
[ читати далі... ]

Шукатимуть у Росії

Служба безпеки України звернеться до Росії із проханням розшукати та передати Україні громадянина Андрія Довганя, який підозрюється у вбивстві одеського студента, активіста молодіжного руху Січ Максима Чайки. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві, відповідаючи на запитання журналістів, повідомила начальник прес-центру СБУ Марина Остапенко.
[ читати далі... ]

Пункт анонімного прийому немовлят

У Львові відкрилося «Вікно життя» — спеціальний пункт, де матері можуть анонімно залишити свою новонароджену дитину. Це перша установа такого ґатунку в Україні.
[ читати далі... ]

1,4 млрд доларів на пропаганду

Субсидії на інформаційно-пропагандистський супровід зовнішньої і внутрішньої політики Росії та формування сприятливого образу країни за кордоном в бюджеті 2009 року збільшено більш ніж на 11,52 млрд рублів (близько 350 млн доларів).
[ читати далі... ]

США екстрадували Дем’янюка

США екстрадували до Німеччини звинувачуваного в пособництві нацистам у роки війни Івана Дем’янюка.
[ читати далі... ]

Серби просять Раду Європи зачекати з визнанням Косово

Міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич закликає Раду Європи зберегти нейтральну позицію щодо самопроголошеної країни Косово.
[ читати далі... ]
Суспільство

Українська дитяча книга

Нині на одного українця припадає приблизно одна книжка на рік (зокрема, дитячої), а в Європі — 3-4. Чому склалася така диспропорція? Як змінити таке співвідношення? Чим би могла допомогти видавцям держава?
[ читати далі... ]

Толерантність як різновид байдужості

Нещодавно надибав цікаву інформацію. Якась філософськи налаштована пані цілком щиро бідкалась про те, що українці катастрофічно втрачають толерантність. Ще ніби вчора ніхто не знав цього іншомовного слова, а зараз ми прощаємось з ним, так і не пізнавши його таємного сенсу. Може й не пізнаємо ніколи. Бо нам ніхто не пояснював на простих прикладах.
[ читати далі... ]
Полювання на український націоналізм

Полювання на український націоналізм

Ніхто б не подумав, що в Україні й досі буде модним полювання на український буржуазний націоналізм. Висловлювання вітренківців і особливо Петра Симоненка до уваги не беруться як звичайні партійні заклинання — знак комуноприналежності. Найпослідовнішим, науково-підкованим борцем проти українського націоналізму чомусь вважається відомий нардеп, академік Дмитро Табачник. А яка послідовність у вишукуванні найменших проявів українського націоналізму! В цьому можна пересвідчитись, прочитавши його останнє інтерв’ю одному з інтернет-видань.
[ читати далі... ]
З перших вуст

«Євросоюзу забракло мужності»

Президент України Віктор Ющенко дав інтерв’ю німе­цькому виданню.
[ читати далі... ]
Грузія очима грузинів

Грузія очима грузинів

У Грузії вже місяць тривають протести. Опозиція відмовляється йти на будь-які компроміси, вимагаючи відставки президента Грузії Михайла Саакашвілі та чергових парламентських та президентських виборів.
[ читати далі... ]
Четверта влада

У пошуках добрих новин

Зваживши на дискусію, що розгорнулася в медіа середовищі на тему балансу хороших та поганих новин у ЗМІ, та на міжнародний досвід урегулювання цього питання законодавчим шляхом (приміром, це зробила Румунія), «Телекритика» вирішила поцікавитися думкою народних депутатів. І поставила їм такі запитання.
[ читати далі... ]
Маупівська молодь вибирає баскетбол

Маупівська молодь вибирає баскетбол

2009 рік оголошено роком Спартакіади, і МАУП, як навчальний заклад, де процвітає спортивне життя студентів, не оминув ідею проведення такого масового громадського дійства. Цього року в МАУП Спартакіада проводиться вперше. Організатором та координатором Спартакіади є департамент фізичного виховання та спорту та кафедра фізичного виховання.
[ читати далі... ]
Відгомін

Війна після війни

Напередодні і після святкування 64-ї річниці перемоги над нацизмом в Україні вкотре спалахує сила-силенна дискусій з приводу значення тієї війни в нашому сьогоднішньому житті. Дивного в цьому нічого немає — в Україні, як і скрізь і в усі часи, історія лишається «політикою, оберненою в минуле».
[ читати далі... ]

Правда поза часом

2007 року СБУ оприлюднила низку документів, які підтверджують злочинну діяльність на Західній Україні спецзагонів НКВД, переодягнених у форму УПА.
[ читати далі... ]
Урок історії
Битва за Берлін

Битва за Берлін

Нагадаємо, що Берлін оточували і брали штурмом 1-й Український і 1-й Білоруський фронти, основна маса поповнення частин цих фронтів здій­снювалася за рахунок України і Білорусії. Ці солдати вже писали листи додому: «Ще трошки! Ми скоро повернемося!». Вони ще не знали, наскільки важко це буде зробити...
[ читати далі... ]
УКРАЇНСЬКИЙ ЛІДЕР

СЕВАСТОПОЛЬСЬКА ФІЛІЯ МАУП ЯК ОСЕРЕДОК НАУКИ В КРИМУ

Стало доброю традицією кожну весну навчального року проводити в стінах Севастопольської філії МАУП науково-практичні та науково-методичні конференції з запрошенням для участі в них професійних науковців та інтелектуальну еліту міста Севастополя, Криму і України.
[ читати далі... ]

День матері

За виром подій, вшановування тих, хто не повернувся з війни, ми якось не помітили ще одного не менш вагомого приводу зупинитися на хвилину - День матері.
[ читати далі... ]

Болонський процес на студентських плечах

Про Болонський процес чули майже всі — від школяра, який ще мало задумується про роль цієї системи в його житті, й до бабусі, яка лузає насіння на лавці. І коли всі ці люди вже сплять, лише студенти на своїй шкурі відчувають радощі Болонської системи, опрацьовуючи кілобайти інформації. Ні, у них ще не почалася сесія, просто завтра се-мі-на-ри. Але коли все-таки приходить Пані сесія, їм не треба кусати собі лікті, бо ж після постійної роботи в триместрі (чи семестрі) у голові щось та й мало залишитися! Та чи не мучить студентів ностальгія за тими добрими старими часами, коли можна було «від сесії до сесії жити досить весело»? З чого ж усе почалося і що ми маємо зараз?
[ читати далі... ]
Автосалон

Найпопулярніші автомобілі в період кризи

Поки на всьому пострадянському просторі йдуть свята і статистика продажів за квітень все-ще не зібрана, доводиться оперувати заокеанськими цифрами продаж автомобілів. Загальний висновок невтішний: криза продовжується.
[ читати далі... ]
FIAT Ducato для Папи

FIAT Ducato для Папи

Значному автомобільному парку Папи Римського приєднався ще один автомобіль — спеціально обладнаний фургон Fiat Ducato, наданий понтифікові для поїздки в італійський регіон Абруццо (Abruzzo), найбільш постраждалий від землетрусу.
[ читати далі... ]

З натяком на спорт

Нотки спортивного стилю зараз присутні в дизайні практично всіх машин. І не важливо, чи купе це, хетчбек, седан, кросовер або навіть мінівен. Спорт має бути скрізь! Взяти, наприклад, Merce­des-Вenz. Днями він представив заводський «спорт»-пакет для свого R-класу.
[ читати далі... ]

Високі штрафи — не перешкода

З настанням весни на дорогах країни з’явилося більше машин і, відповідно, порушень ПДР.
[ читати далі... ]

Chrysler на платформі Alfa Romeo

Компанія Chrysler, яку незабаром очолить глава групи Fiat SPA Сержіо Маркіонне, займеться випуском нових автомобілів на платформі моделей Alfa Romeo, пише Bloomberg з посиланням на зміст матеріалів, переданих Chrysler до суду по банкрутству.
[ читати далі... ]
MINI Clubman з причепом

MINI Clubman з причепом

З’явилися перші офіційні фотографії концепту спеціально розробленого MINI Cooper S Clubman з 6,8-метровим трейлером Airstream. Над створенням проекту трудилася данська студія Republic of Fritz Hansen. Вперше MINI Clubman з житловим автопричепом покажуть в Мілані на виставці дизайну INTERNI Design Energies, яка почалася сьогодні і продовжиться до 27 квітня.
[ читати далі... ]

«Зелений» Nissan

«Зелені» моделі Nissan отримають емблему «Pure Drive» з травня цього року. Екологічно безпечні моделі Nissan викидають в атмосферу не більше 140 грама/км. вуглекислого газу, отримають впізнавану емблему «Pure Drive» (чистий рух). Першими «Pure Drive» отримають моделі: Nissan Micra з 1,2 літровим бензиновим двигуном і механічною КПП і Nissan Note з 1,4 літровим бензиновим двигуном. Обидва автомобілі мають рівень викидів Co2 139 грама/км.
[ читати далі... ]
Трьохколісний Peugeot

Трьохколісний Peugeot

Автовиробники останнім часом почали реалізовувати все більш сміливі ідеї. І мова йде не тільки про електромобілі або водневі двигуни.
[ читати далі... ]
Здоров`я

Що збереже чоловікам серце?

Порція лосося або іншої жирної риби один раз в тиждень допоможе понизити ризик серцевої недостатності у чоловіків. Медики в черговий раз довели, що жирна кислота омега-3 корисна для серцевого здоров«я. Дослідження проводилося американськими кардіологами Beth Israel Deaconess Medical Center при Гарвардській медичній школі і шведськими співробітниками Каролінського інституту.
[ читати далі... ]

Реєстр донорів кісткового мозку створять восени 2009 року

Повноцінне створення Національного реєстру донорів кісткового мозку розпочнеться не раніше осені 2009 року.
[ читати далі... ]

Наркотики стали менш доступними

Правоохоронні органи розширили чорний список заборонених в Україні лікарських препаратів.
[ читати далі... ]
Годування грудьми захищає жінку від хвороб

Годування грудьми захищає жінку від хвороб

Під егідою громадської організації «Ініціатива жіночого здоров`я» фахівці Пітсбурзького університету на чолі з доцентом Елеонорою Шварц шукали причини здоров`я жінок в клімактеричному періоді. Вони опрацювали 139 тис. історій хвороб представниць прекрасної статі і виявили, що жінки, які відповідально виконували своє природне призначення, менше хворіли в старості.
[ читати далі... ]

Оздоровлять до 50% школярів

Міністр у справах сім«ї, молоді та спорту Юрій Павленко розраховує, що оздоровча кампанія в Україні в 2009 році зможе охопити 3 млн., або до 50% від загальної кіль­кості дітей шкільного віку.
[ читати далі... ]
Вітамін Е потрібен людям похилого віку

Вітамін Е потрібен людям похилого віку

Вітамін Е у поєднанні з протизапальними препаратами може уповільнювати погіршення розумових і фізичних здібностей у людей з хворобою Альцгеймера.
[ читати далі... ]

Відродження киснем

Зараз лікарі-цілителі широко використовують перекис водню. Перші досліди з ним провели на тваринах ще в 1811 роцi. А для лiкування людей ці ліки почали застосовувати з 1930 року. Першими дослідниками були американський вчений Дуглас і, пізнiше, радянський вчений Невмивакiн у Зоряному містечку.
[ читати далі... ]

Небезпечні гени

Американські вчені знайшли гени, а також вивчили механізми, які відповідають за метастазування раку грудей і його поширення в головному мозку.
[ читати далі... ]
Інакша історія

Гармонія і алгебра Перемоги

З легкої руки О.С.Пушкіна ось уже 200 років вважається, що є певні речі, передусім із царини творчості, котрі не підлягають законам чіткого логічного аналізу. Тобто — гармонія і алгебра речі несумісні.
[ читати далі... ]
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com