Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Провалили квартал

Втрати українських банків у першому кварталі склали 7 млрд. грн.

Зростання проблемних кредитів, виплати відсотків по боргах і формування резервів позбавило бан­кірів прибутку, пише видання «Дело».

Згідно із фінансовим звітом, найпровальнішою в першому кварталі була діяльність «Укрпромбанку». За перші три місяці банк одержав збиток у сумі 4,441 млрд. грн., що складає майже 58% всіх понесених банківською системою збитків.

У числі «лідерів» — «УкрСиббанк», «Надра», «Київ», «Райффайзен Банк Аваль» і «ОТП Банк». Основною причиною зниження прибутку стало значне зростання відрахувань у резерви. За словами банкірів, через нижения активів банки були змушені перераховувати свої резерви.

«Наприклад, причиною зниження прибутку «Укрсоцбанку» на 58% стало значне зростання відрахувань до резервів, що склало 604%. Одночасно з цим активи банку знизилися на 6%. За результатами були перераховані резерви фінустанови. Ми прогнозуємо подальше збіль­шення суми резервів» Укрсоцбанку «, питома вага яких повинна скласти 8,5% на кінець 2009 року (5,6% за підсумками першого кварталу», — говорить Ярослав Стецик з компанії Astrum.

Офіційний реліз Національного банку також підтвердив, що на відрахування в резерви довелося 17,3 млрд. грн. (частка в загальних витратах 38,69%). Однак найбільші витрати банків припадають на статтю «процентні витрати» — 17,9 млрд. грн. (40,08%).

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com