Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Світова економіка стабілізується

Президент Європейського центрального банку (ЄЦБ) вважає, що світова економіка поступово повертається в нормальне русло після глобального економічного спаду, передає радіо «Свобода».
[ читати далі... ]

Рятівний круг для України

Головний редактор відділу політики відомої шведської газети Barometern Пер Даль на сторінках видання запропонував ЄС «кинути жовто-блакитний рятівний круг» Україні. Журналіст і політолог переконаний, що Євросоюз зобов’язаний заради забезпечення демократії запросити Україну в європейське співтовариство.
[ читати далі... ]

«Нафтогаз» поки що на плаву

У «Нафтогазі України» кажуть, що зможуть погасити частину кредиторської заборгованості, але мають бути підвищені ціни на газ для промисловості, населення і ТКЕ.
[ читати далі... ]
Актуально

Голова ЦВК: політики компрометують Україну

Голова Центрвиборчкому Володимир Шаповал закликає не робити голослівних заяв про фальсифікації на виборах.
[ читати далі... ]

Б’ємо рекорди

Промисловість України в сезоні 2009/10 вже переробила 1,6 млн. тонн соняшника, що на 30% більше, ніж станом на цей час минулого року.
[ читати далі... ]

Буде суд

21 січня розпочнеться суд над головним редактором газети «Рідне Приазов’я», який засумнівався в тому, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, пише видання Сегодня.
[ читати далі... ]

Надбавка за стаж

В Україні з 1 січня лікарі державних і комунальних закладів охорони здоров“я зі стажем до 10 років отримуватимуть надбавку у розмірі 10% від посадового окладу, зі стажем понад 10 років — 20%, понад 20 років — 30%.
[ читати далі... ]

Якість життя у нас — ніяка

Україна посідає 68-е місце в світі за рівнем якості життя.
[ читати далі... ]

Поступилися лідерством на газовому ринку

У 2009 році Росія поступилася США світовим лідерство у виробництві газу. Про це пише газета «Ведомости» з посиланням на дані російського Міненерго і US Energy Information Administration (Адміністрація енергетичної інформації США).
[ читати далі... ]

Хто в цьому винен?

У Києві збільшилася кількість людей, що отримали травми через ожеледицю. Про це повідомив заступник начальника Головного управління охорони здоров’я і медичного забезпечення міськадміністрації В.Загородній.
[ читати далі... ]

Возлюбіть мігранта свого

Папа Римський Бенедикт XVI закликав італійців поважати права нелегальних мігрантів.
[ читати далі... ]

Гризлов про «нашу спільну історію»

Спікер Державної Думи Росії Борис Гризлов назвав «недружнім кроком» указ президента Віктора Ющенка про вшанування Українських Січових Стрільців. «Це не перший недружній крок українського президента, який через політичну кон’юнктуру продовжує нав’язувати курс на перегляд спільної історії», — заявив Гризлов.
[ читати далі... ]

Хорвати обрали президентом опозиціонера

Представник опозиційних соціал-демократів Іво Йосипович здобув посаду президента Хорватії з великою перевагою у кількості голосів.
[ читати далі... ]

Палять церкви

Християнські церкви в Малайзії піддаються нападам з боку паліїв, незадоволених нещодавнім рішенням суду, який дозволив немусульманам користуватися словом «Аллах». Суд обгрунтував рішення тим, що це слово не належить виключно ісламу, передає ТСН.
[ читати далі... ]

Завершився безрезультатно

Черговий раунд переговорів про постачання і транзит нафти між Білоруссю та Росією завершився безрезультатно.
[ читати далі... ]
Добра вість
СОНЦЕ НАД КОЛОНЩИНОЮ

СОНЦЕ НАД КОЛОНЩИНОЮ

(Продовження. Початок у №50-51, 2009 р.)
«Душа гніздиться
у дитинстві…»

[ читати далі... ]
Дослідження
ПОДЗВІН ПО БЕЗСУДНО УБІЄННОМУ ОЛЕЛЬКУ ОСТРОВСЬКОМУ (до 90-річчя вбивства)

ПОДЗВІН ПО БЕЗСУДНО УБІЄННОМУ ОЛЕЛЬКУ ОСТРОВСЬКОМУ (до 90-річчя вбивства)

До проголошення незалежності України у славній Золотоноші, «маленькій та хорошій», була вулиця Миколи Островського, яку за домаганням директора місцевого краєзнавчого музею М.Пономаренка було перейменовано на вулицю Олелька Островського. «Як гартувалась сталь» більшовицького ґатунку поступилася творам Олелька Островського, що гартували молоде покоління українського зразка у час визвольних змагань 1914–1921 рр. супроти білих і червоних інтервентів із Росії. У золотоніській газеті «Золотокрай» відомий краєзнавець опублікував у 1997 р. статтю «Червона куля у світле серце». Очевидно стаття на очі столичних літературознавців не потрапила. Принаймні ті, хто принагідно писав про Олелька Островського, про неї не згадують і на неї не посилаються.
[ читати далі... ]
Економіка
Може жерці майя прогнозували комунальний апокаліпсис в... Україні?

Може жерці майя прогнозували комунальний апокаліпсис в... Україні?

Кожен третій житловий будинок потребує капітального ремонту. В аварійному стані перебуває більше третини водопровідно-каналізаційних та теплових мереж, близько 30% теплопунктів. Сьогодні 90% енергоблоків ТЕС вичерпали свій розрахунковий ресурс роботи, а 51% перевершили прийнятий у світовій практиці граничний показник фізичної зношеності — 200 тисяч годин.
[ читати далі... ]
Світло і тінь

ЦІНА ПРОПУЩЕНОГО СЛОВА

Порушувати права людини можна шляхом зневажання справедливих законів, а можна і шляхом створення несправедливих, що буде подвійною несправедливістю. Порушувати закони можна брутально, нахабно, тоталітарно, а можна хитромудро з домішкою гуманізму під демократичними вивісками.
[ читати далі... ]

ГЛУХИЙ КУТ

Переговори між Україною і Росією щодо контролю переміщень Чорноморського флоту РФ на українській території заходять у глухий кут у зв`язку зі складністю розробки механізму такого контролю.
[ читати далі... ]

Чому ми так мало живемо?

Директор Інституту демографії й соціальних досліджень Елла Лібанова відповідає на запитання кореспондента.
[ читати далі... ]

«Кримська світлиця» під загрозою закриття

Головний редактор єдиної у Криму україномовної газети «Кримська світлиця» Віктор Качула заявляє про загрозу закриття видання і про переслідування його особисто.
[ читати далі... ]
Постаті
Апостольське служіння Україні

Апостольське служіння Україні

Рід Апостолів, походив з Молдавії (Валахського князівства), у XVI — XVIII ст. відіграв помітну роль в історії Української козацької держави.
[ читати далі... ]
Урок історії

ПОВСТАНЦІ І КАРАТЕЛІ

Читачеві газети будуть цікаві цифри і факти, що свідчать про розмах боїв на Західній Україні між підрозділами ЧА—НКВС—МДБ і УПА-ОУН.
[ читати далі... ]
Мова

Мова свідчить про давність народу

Мене постійно мучить запитання, чому українська мова, «господа слово», як казав Тарас Шевченко, стала предметом насмішки і глузування? Знаю, що дехто скаже, чи варто звертати увагу на всіляких дурнів — розумна людина ніколи собі не дозволить подібного. Так, але якщо хтось до українця заговорив російською, він в більшості випадків поспішає перейти на мову співрозмовника, що, на мою думку, говорить про його невпевненість в собі і в своїй мові.
[ читати далі... ]

За що вбивають наших поетів?

Україна згадує відомого поета та журналіста Василя Симоненка. 8 січня 2009 року йому виповнилося б 75 років. Відзначили ювілей письменника не лише в Києві, а й на Черкащині та Полтавщині.
[ читати далі... ]
Український Лідер
Боксер-професіонал — студент магістратури МАУП

Боксер-професіонал — студент магістратури МАУП

Міжрегіональна Академія управління персоналом здавна славиться своїми студентами-спортсменами. Нещодавно до спортивної еліти МАУП приєднався вже відомий боксер-професіонал, який протягом десяти років був боксером-любителем. Це — Олександр Спирко (на фото — ліворуч) — студент-магістрант Інституту міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса МАУП. Щоб дізнатися про головні заслуги цього спортсмена ми нещодавно зустрілися і поспілкувалися з ним.
[ читати далі... ]
Автосалон
І для народу, і для армії, і для еліти

І для народу, і для армії, і для еліти

3-го вересня 1875-го року в Богемії (Мафферсдорф, колишня Чехословаччина) народився засновник Porsche Фердинанд Порше. Після одержання освіти Фердинанд продовжує сімейний бізнес, влаштовуючись помічником свого батька-водопровідника. Однак, допитливий розум Фердинанда цікавило зовсім інше. І вже в 1898-му році молодий спеціаліст очолює конструкторське бюро «Лонер» у Відні. Перша ж серйозна робота, мотор-колеср для електромобіля, принесла 24-річному Порше широку популярність.
[ читати далі... ]

Молодість вашого авто

Кожен автоаматор мріє зберегти свою машину якомога довше такою ж швидкісною і блискучою, як в день покупки. Щоб продовжити молодість авто, потрібно знати декілька маленьких хитрощів по відходу і правильній експлуатації машини.
[ читати далі... ]

Китайський Great Wall прийде до Європи

Китайська компанія Great Wall, яка відома в Росії головним чином як виробник пікапів в і позашляховиків, вирішила почати постачання своїх автомобілів до Європи. За словами китайців, вони вже уклали ділерську угоду з британською компанією I.M. Group, яка зараз займається реалізацією машин марок Subaru, Isuzu і Daihatsu.
[ читати далі... ]
Здоров’я

Це — медицина для бізнесу, а не людей

Я з жахом спостерігаю, яку медицину ми будуємо. Медицину для бізнесу, але аж ніяк не для пацієнтів. Вивчаючи систему організації галузі охорони здоров«я та працюючи в ній з 1966 року переконуюся, що медицина стає все більш недоступною для пацієнтів і перетворюється в дуже прибутковий бізнес. Адже ніхто не знає вартості здоров«я, тим більше вартості життя.
[ читати далі... ]

Нічна робота

Нічні зміни виявилися ще шкідливішими, ніж думали лікарі. У 40% добровольців, які всього 10 днів пожили «зміщеним» життям, виник переддіабетичний стан.
[ читати далі... ]
Різне

«Спільна історія» — штука вибухонебезпечна

На превеликий жаль політизація історії на теренах колишнього СРСР триває і часто-густо набирає форм, не припустимих у цивілізованому суспільстві. Лунають, зокрема, заклики викинути з підручників та наукових монографій будь-які згадки про РЕАЛЬНІ події, котрі можуть викликати будь-які небажані чи то асоціації, чи то, даруйте, галюцинації у стосунках між нинішніми державами і народами. Ну добре, викинемо. А що будемо вивчати? Кажуть — «спільну історію». І те хороше, що з нею пов’язане.
[ читати далі... ]
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com