Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Нова мова програмування - для роботи з великими даними

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) представили мову програмування Milk, спеціально створену для роботи з великими і розподіленими масивами даних. Про це повідомляє сайт інституту.

Milk додає кілька команд в OpenMP - розширення мов C і Fortran, що дозволяє спростити написання коду для багатоядерних процесорів. Коли ядро виявляє, що потребує якихось даних, воно не запитує їх у основної пам'яті, як це робиться зазвичай. Замість цього ядро додає адресу елемента даних в список локально збережених адрес. Коли список стає досить довгим, ядра об'єднують свої списки і групують адреси, що знаходяться поруч, і перерозподіляють їх по ядрах. Таким чином, кожне ядро запитує рівно ті елементи даних, які потрібні.

Необхідність створення нової мови програмування давно назріла. Справа в тому, що всі існуючі мови розроблялися, виходячи з так званого принципу локальності, тобто для роботи з даними, які зберігаються фізично близько один до одного. При роботі з великими даними істотно втрачається продуктивність. Перші тести на стандартних алгоритмах показали, що програмування на Milk прискорює роботу в рази (часом вчетверо) в порівнянні з використовуваними на сьогоднішній день мовами, і надалі цей показник буде ще рости.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com