Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Венеціанська комісія і закон про вибори

Думка заходу. Венеціанська комісія надіслала українському Мін’юсту попередній висновок щодо законопроекту про вибори народних депутатів.

Він ґрунтується на коментарях двох членів Венеціанської комісії та правого експерту ОБСЄ. У Мінюсті кажуть — вже відсьогодні приступили до його аналізу.

Чинні ж народні депутати висновку ще не бачили, але вже зараз занепокоєні найрезонанснішими пунктами проекту закону. Кажуть, у разі підняття прохідного бар’єру з 3 до 5% новим політсилам до парламенту — зась.

«Рейтинги партії влади зменшуються, рейтинги парламентської опозиції не зростають — це означає, що у суспільстві є запит на нові обличчя, запит на нові політичні сили. Яким чином ці нові політичні сили можуть себе проявити або заявити про себе?», — каже народний депутат України, НУ-НС Віктор Матчук.

«Партія регіонів не зацікавлена у піднятті прохідного бар’єру, але тут є елемент небезпеки, я вважаю, елемент небезпеки з такими партіями-ліліпутами, які проходять, а потім займаються політичним шантажем в парламенті, для створення коаліції, ми це бачили неодноразово», — сказав народний депутат України  Максим Луцький.

Також представники політичних партій переконують, у законопроекті варто чітко прописати процес формування виборчих комісій. Мовляв, нині він далеко не ідеальний.

«Неважливо сьогодні в Україні як голосують реально, важливо — як рахують. Тобто, реально питання — як формуються виборчі комісії — є найголовнішим, тому що, навіть якщо зроблять бар’єр 5%, реально треба набрати 7-8%, щоб пройти», — сказав член політради ВО «Свобода» Андрій Ільєнко.

Нагадаємо, окрім підвищення прохідного бар’єру, у новому законі про вибори нардепів від міністра юстиції Олександра Лавриновича планують запровадити змішану-мажоритарно-пропорційну систему голосування та хочуть заборонити участь політичних блоків у виборах.


 

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com