Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Учені встановили, чому люди потрапляють в аварії

За останній час учені істотно просунулися у вивченні причин автомобільних аварій. Тепер ДАІшникам не варто дивуватися, якщо винуватець ДТП скаже, що на нього вплинув запах свіжоскошеної трави і він відвернувся. Це доведено науково.

До збудників мозку водія запахами належать духи і лосьйони після гоління, які перемикають увагу з дороги на еротичні фантазії, а аромат ромашки, жасмину і лаванди дуже розслабляє, що підвищує ризик аварії. Запах свіжоскошеної трави, як було з’ясовано, провокує водія перевищувати швидкість.

Також за даними британських учених, концентруватися на дорозі допомагають краще всього запахи лимона, кави, кориці, морського повітря і, найцікавіше, запах «нової машини», найімовірніше, запах пластика. Проте це твердження прямо суперечить вже іншому, не менш цікавому дослідженню. Британські страховики проводили дослідження, на яких автомобілях люди найчастіше потрапляють в аварії: виявилось, що на нових. Звичайно, це пояснюється тим, що більшість цих нещасливих водіїв дуже самовпевнено поставилися до рівня свого водіння, пересівши на авто з могутнішими двигунами. З іншого боку, безрозсудних «гонщиків» в Англії все-таки повинно бути менше, ніж обачних і манірних автоаматорів, та і виходячи із загальнолюдської логіки, з новим автомобілем звертатися прийнято дбайливіше, ніж зі старим, який вже не жаль.

Судячи з усього, біль­шість страховиків володіють аналітичним складом розуму, інакше як пояснити тягу досліджувати і підсумовувати будь-які дані, які є у них? Знання кольору, марки і часу випуску автомобіля, що потрапляє в аварії найчастіше, а також віку і віросповідання його власника для ведення страхового бізнесу, мабуть, недостатньо. Бракує трохи: імен людей, які виявляються найменше удачливими.

Най «аварійнішими» водіями стали люди з іменами Олександр і Тетяна. Люди з рідкіснішими іменами також ставали учасниками аварій, правда, дивовижним чином, набагато рідше. Всього по одній аварії, за наслідками підрахунків, доводиться на водіїв яких звуть Алік, Апрель, Адам, Макар, Мілана, Набат, Серафим, Тимур, Тихон, Уляна, Фрідріх, Ельбрус, Ернест, Ян. За такою статистикою якраз вибирати ім’я новонародженому, до чого, цілком імовірно, європейці скоро дійдуть. Отже якщо підсумовувати всі скрупульозно виведені відомості, то вийде, що Тетяна, яка купила новий автомобіль чорного кольору, проїжджаючи з ранку мимо свіжоскошеного газону, не потрапити в аварію просто не може. Тривіальніші результати отримали учені, які цілком резонно стверджували, що 25% аварій трапляється через те, що водій відволікається на сторонні предмети. Так от, найчастіше автомобілісти відволікаються на настройку радіо або розмови по телефону, були, правда, і такі, хто спровокували аварію, коли фарбували нігті на ногах, читали газету, а також мінялися місцями з пасажиром. Отже не варто дорікати в безвідповідальності дівчатам, що всього лише підфарбовують вії, стоячи в пробці. Російська статистика аварій не пропускає в свої строчки ніяких вільностей, вона з року в рік твердить, що двома єдиними причинами аварій є перевищення швидкісного режиму (у більше 60% випадків) і водіння в стані алкогольного сп’яніння. Що ж до використання мобільних телефонів в авто, то тут наші ДАІшники погоджуються із зарубіжними колегами: розмова по телефону за кермом в 4 рази збільшує ризик аварії, а увага водія знижується при цьому на 50%. Поки закони за порушення ПДР у нас переглядаються і перечитуються, для порівняння, на початку цього року у Великобританії штраф за цю провину підняли до 5 тис. доларів. Тут вже не до сміху.

 

Єлизавета Бадалова

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com