Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Померла остання пасажирка «Титаніка»

Остання пасажирка «Титаніка», який затонув 97 років тому в північній Атлантиці, Міллвіна Дін померла на 98-му році життя в одному з будинків для людей похилого віку англійського графства Гемпшир. Впродовж останніх декількох років життя М.Дін зазнавала фінансових труднощів і не могла кожного місяця оплачувати своє перебування в будинку для людей похилого віку в розмірі 3 тисяч фунтів стерлінгів.

Для вирішення цієї проблеми М.Дін була змушена навіть розпродавати пам’ятні речі, пов’язані з катастрофою.

У квітні цього року на аукціоні у Великій Британії була продана колекція речей М.Дін, головним лотом якої стала полотняна сумка, в якій сім’я Дін в 1912 році перевезла свої речі з Нью-Йорка назад у Велику Британію після порятунку з гинучого корабля. Сумка була продана за 1,5 тисячі фунтів стерлінгів молодому жителеві Лондона, який відразу повернув її власниці.

Тим часом, сама М.Дін жодного разу не дивилася знамениту кіноверсію загибелі лайнера і не була на місці, де він затонув. Вона говорила, що для неї це пов«язано з дуже великим стресом і переживаннями.

Наймолодша пасажирка на рейсі, М.Дін була двомісячною дитиною, коли в ніч на 15 квітня 1912 року в Північній Атлантиці затонув трансатлантичний пасажирський лайнер «Титанік» після зіткнення з айсбергом. Врятуватися вдалося 706 з 2 тисяч 233 осіб, які знаходилися на борту судна.

Дівчинка дізналася про катастрофу лише у віці восьми років, коли матір розповіла їй про події тієї ночі. Тоді загинув батько Міллвіни, Бертрам, а її мати Джорджетта з двома дітьми змогли потрапити в одну з рятувальних шлюпок і пізніше були доставлені в США. Потім сімейство повернулося в Британію.

За своє довге життя М.Дін об’їхала майже весь світ, зустрічаючись з людьми, що вижили після загибелі «Титаніка».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com