Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Тільки позови і ніяких доказів

На суді в Німеччині у справі Івана Дем’янюка, підозрюваного в причетності до вбивства в роки Другої світової війни понад 29 тис. людей в гітлерівському концтаборі Собібор у Польщі, розглядатимуться ще близько 30 додаткових позовів.

За інформацією журналу Spiegel, мова йде про скарги приватних осіб — родичів жертв нацистського режиму із США, Нідерландів та Ізраїлю. Суд у справі депортованого з США Дем’янюка пройде, як передбачається, у вересні.

Як вважає професор кримінального права з Кельна Корнеліус Нестлер, ймовірно, кількість скарг зросте. Професор консультує і представляє інтереси більшості приватних співпозивачів, серед яких, — четверо колишніх в’язнів Собібора. За словами Корнеліуса Нестлера, багато хто зі співпозивачів бачить в особистій участі в процесі свій борг перед близькими родичами. Як підкреслює журнал, рішення про участь співпозивачів у судовому розгляді повинен ухвалити суд. Тим часом відносно Дем’янюка поки що не висунуті звинувачення, оскільки лікарям належить спочатку переконатися в дієздатності та можливості участі 89-річного обвинуваченого в процесі. Його родина стверджує, що Дем’янюк важко хворий.

За відомостями журналу Focus, адміністрація США, звідки був екстрадований у ФРН Дем’янюк, що перебуває наразі у в’язниці Штадельхайм в Мюнхені, засекретила деякі важливі документи, що стосуються його справи. Ці документи, що зберігаються в американському Національному архіві, містять відомості, отримані від іноземних спецслужб, а також дані про співпрацю США з міжнародними правоохоронними інстанціями.

Прокуратура Мюнхена висунула проти Дем’янюка звинувачення в тому, що він є співучасником вбивств у газових камерах 29 тисяч євреїв в нацистському концтаборі Собібор у Польщі. У 1943 році військовополонений червоноармієць 23-річний Дем’янюк протягом півроку служив наглядачем у цьому таборі.

До пред’явлення звинувачення в суді Дем’янюку буде надана можливість висловитися по суті справи, потім йому зачитають 20-сторінкову ухвалу про арешт. Згідно з німецьким законодавством, офіційні звинувачення будуть пред’явлені ув’язненому після певного періоду очі­кування.

«Справа Дем’янюка» розслідувалася десятиліттями, але ніяких остаточних судових рішень так і не було прийнято. Ізраїльський суд взагалі звільнив Дем’янюка за браком доказів. Частина документів, що фігурували на процесі, зокрема посвідчення охоронця в концтаборі Собібор, були сфальсифіковані уже після війни (ймовірно це справа рук КДБ з метою дискредитації проукраїнських організацій на Заході), що однозначно підтвердили найкращі фахівці-криміналісти світу. Наразі не відомо, які цілі переслідують сценаристи нового судового шоу над українцем. Проте, не важко здогадатися, що в основі лежить план компрометації України в очах світової спільноти. Комусь дуже муляє історична правда, згідно якої українці внесли важливий вклад в загальну перемогу над нацизмом, віддавши на олтар вікторії від 3 до 5 млн солдатських життів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com