Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Прошений Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко затвердив склад білоруської делегації для участі в саміті «Східного партнерства» 7 травня в Празі (Чехія). Нагадаємо, що «Східне партнерство» це поль­сько-шведська ініціатива, спрямована на поліпшення відносин з ЄС. У грудні 2008 року Європейська Рада принципово погодилася почати цей проект.

20 березня лідери країн Європейського Союзу затвердили політику «Східного партнерства», виділивши на неї 600 млн. євро на 2009-2013 рр.

«Східне партнерство» має охопити 6 країн-сусідів Євросоюзу: Азербайджан, Вірменію, Грузію, Молдову, Україну та Білорусь.

У прес-службі президента Білорусі повідомили, що «як відомо, запрошення на саміт ініціативи «Східне партнерство» ЄС було передано міністром закордонних справ Чехії, яка головує в ЄС, особисто Президентові Респуб­ліки Білорусь Олександру Лукашенку. Як і планувалося, глава держави ухвалив рішення про склад делегації на саміті. Оскільки зміст «Східного партнерства» суто прикладний і охоплює соціально та економічно значущі напрями співпраці (торгівля, енергетика, транспорт, міграція тощо), його координуватиме уряд. Відповідно, офіційна білоруська делегація була сформована у складі першого заступника прем`єр-міністра Володимира Семашка та міністра закордонних справ Сергія Мартинова».

Тим часом представник МЗС наголосила, що білоруська сторона виходить з необхідності рівної та недискримінаційної участі в «Східному партнерстві» всіх шести відповідних країн регіону.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com