Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Рахункова палата виявила порушення

Київська міська держадміністрація порушила законодавство при виконанні Програми забезпечення виконання Києвом функцій столиці на 2008 рік і неефективно витратила кошти на виконання програми у розмірі 161,8 млн грн, констатують у Рахунковій палаті.

Згідно з висновками Рахункової палати, Програма щодо забезпечення виконання Києвом функцій столиці на 2008 рік не відповідає визначеним Законом України Про державні цільові програми нормам: не розроблений паспорт, не визначені конкретні кінцеві результати, не призначений державний замовник. Київською міськдержадміністрацією також не визначено відповідальну посадову особу за координацію та виконання заходів Програми.

Таким чином, організаційний механізм управління Програмою не встановлено. Як наслідок, Програма стала практично некерованою, що створило умови для безконтрольного розподілу коштів, невиконання заходів Програми у запланованих обсягах, сказано у висновках Рахункової палати.

Прорахунки з боку КМДА, Міністерства фінансів України, Кабінету міністрів України на етапі планування Програми призвели до внесення протягом року в неї змін, перерозподілу асигнувань і збільшення майже у два рази кількості об’єктів будівництва і реконструкції, бюджетні кошти розпорошувалися між об’єктами з низьким ступенем будівельної готовності, йдеться у відповідному документі.

У Програму включені і профінансовані витрати на ремонт і реконструкцію будівель центральних органів виконавчої влади, судових структур, державних підприємств. У програму також входить пункт виплати надбавок до заробітної плати працівникам бюджетної сфери міста (20% від загального обсягу), які не відносяться до столичних функцій і повинні фінансуватися у встановленому порядку за окремими бюджетними програмами за рахунок відповідного бюджету (державного або міського бюджету Києва).

У результаті відсутності механізму управління Програмою, неприйняття заходів КМДА щодо її виконання, несвоєчасного фінансування з державного бюджету, не виконані в 2008 році передбачені Програмою роботи з будівництва, капітального ремонту, реконструкції об’єктів на загальну суму 375,3 млн грн (або 28%до планових обсягами), спрямовані на авансування робіт.

Міською владою співфінансування об’єктів Програми було забезпечено лише на 46% від планового обсягу власних коштів. У результаті не завершені роботи на п’яти життєво необхідних місту об’єктах, передбачених до введення в експлуатацію в 2008 році. Перш за все, трьох станцій Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену, придбання рухомого складу для міського пасажирського транспорту тощо.

Невизначеним і на сьогодні залишається термін введення у дію згаданої ділянки метрополітену, який вирішив би проблему транспортного сполучення 180 тис. мешканців Голосіївського району з центром міста.

У КМДА відсутній системний підхід до розробки проекту будівництва майбутньої Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену, що не дозволило розпочати її спорудження та поліпшити транспортне обслуговування 450 тис. мешканців житлових масивів Вигурівщина-Троєщина, Райдужний, сказано у висновках Рахункової палати.

Нагадаємо, що у квітні цього року Кабінет Міністрів розподілив по об’єктах 500 мільйонів гривень із стабілізаційного фонду, передбачених на виконання Києвом функцій столиці у поточному році.

 

За матерiалами: РБК-Украина

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com