Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Гриль і здорове харчування

Невід'ємною частиною здорового способу життя є правильне харчування. Особливо це важливо для людей, які займаються спортом, адже будь-яке фізичне навантаження завжди супроводжується посиленою м'язовою діяльністю, а для цього організму необхідна енергія. Тому він повинен отримувати максимальну кількість корисних елементів.

Одним з правил здорового харчування є відсутність смажених продуктів. Спортсмени не можуть собі дозволити страви, приготовані на сковороді з рослинним маслом, так як воно несприятливо позначається на травній системи і печінці через великий  вміст калорій і шкідливих речовин, що виділяються в процесі смаження. До того ж м'ясо, обсмажене на сковороді, просочується великою кількістю жиру, погано впливає на організм.

Все частіше спортсмени і звичайні люди, що займаються спортом, вибирають найбільш корисний варіант приготування їжі-гриль. Сучасні грилі розроблені таким чином, що не варто хвилюватися і замислюватися про якість такої  їжі.

Його відмінною особливістю є відсутність масла для смаження. Всім відомо, що воно при нагріванні здатне виділяти канцерогени. До того ж, така їжа підходить і для людей, які страждають від захворювань травного тракту.

Сьогодні на прилавках магазинів можна зустріти електрогрилі з інфрачервоним випромінюванням. Проникаючи у вихідний продукт, воно зберігає його початкову структуру. За допомогою такого способу будь-яка приготована їжа стає для спортсмена легкозасвоюваною., а жири, що містяться не перетворюються на шкідливі сполуки.

Страви-гриль, їх перевага

Користь від продуктів, приготованих на грилі полягає в наступному:

  • Збереження вітамінів і корисних мікроелементів. Коли овоч обсмажується на олії, втрачається до 80% корисних речовин і вітамінів. Під час варіння до 20%, а під час запікання на грилі всі корисні елементи зберігаються. Основний секрет у високій температурі і рідині, яка в процесі приготування випаровується.
  • Відсутність великої кількості жиру. Страви, приготовані на грилі, мають невелику енергетичну цінність. У них менше насичених жирних кислот, в тому числі липопротеїнових з’єднань.
  • Класичні додавання, наприклад, оливкова олія, невелика кількість червоного вина, позитивно впливають на організм. Вони покращують працездатність травної системи, і забезпечують організм великою кількістю антиоксидантів.

До безперечного гідно такого способу приготування їжі можна віднести можливість використання домашнього гриля. Приготовані на ньому продукти практично нічим не поступаються за своїми смаковими властивостями і корисністю від їжі, яка готується на свіжому повітрі. До переваги можна віднести і мінімальну кількість часу, що витрачається на готування їжі, що дає можливість спортсменам економити час для тренувань.

Як зробити приготовану їжу на грилі кориснішою

Щоб від гриля отримати максимальну користь, його необхідно правильно використовувати. Для спортсменів, що віддають перевагу правильному харчуванню і стежать за своїм здоров'ям, корисніше буде готувати  на грилі овочі і фрукти або замовити такі овочі в кращому закладі міста.

Клітковина, що міститься в них не змінює своєї структури під час приготування даними способом, що сприятливо впливає на кишечник. Перед готуванням можна скропити продукти трохи маслом, щоб не допустити їх підгоряння.

Що стосується м'яса, то для збереження всіх корисних елементів і смаку його краще готувати в алюмінієвій фользі, яка допомагає прогрітися продукту більш рівномірно і без підгорілих країв.

М'ясо бажано вибирати нежирних сортів. Найкраще готувати курку, знявши з неї попередньо шкіру, так як в ній містяться жирні і шкідливі речовини. Якщо використовується газовий або електрогриль, то бажано накривати продукти кришкою.

Щоб приготовані на грилі страви зберігали свою якість, для багаття повинно використовуватися деревне вугілля, а для підпалу тільки натуральні засоби. Інакше їжа може увібрати шкідливі речовини.

Не допускається готування на відкритому вогні, необхідно починати запікати продукти, тільки коли вугілля перетвориться на попіл. В цьому випадку можна уникнути обвуглювання. Адже надмірно засмажена скоринка несе певну шкоду для організму.

Варто відзначити, що заморожені продукти на грилі не готуються. Під час готування важливо стежити за тим, щоб жир не потрапляв на гаряче вугілля, щоб не спровокувати утворення канцерогенних сполук.

Завдяки стравам-гриль спортсмени можуть з легкістю дозволити собі вживання смажених продуктів. Сьогодні можна знайти велику кількість рецептів корисного харчування, використовуючи жарку продуктів на грилі. Головне слідувати деяким рекомендаціям, які допоможуть зберегти якість, а головне всю користь вживаної їжі, адже правильно приготовані м'ясо, овочі, риба і навіть фрукти допоможуть не тільки зберегти прекрасну фігуру, але і сприятливо впливати на весь організм.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com