Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Подробиці переговорів

Україна домовилася з Євросоюзом про механізм застосування захисних заходів у двосторонній торгівлі чутливими для обох ринків товарами.

Про подробиці переговорів про створення зони вільної торгівлі з ЄС, які завершилися в четвер, пише «Комерсант-Україна», посилаючись на учасників української делегації. Директор департаменту міжнародних економічних відносин Міністерства аграрної політики й продовольства Тарас Качка повідомив, що обсяг безмитного імпорту європейських автомобілів в Україну буде становити 45 тис. одиниць на рік. Урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П’ятницький назвав цей рівень традиційним обсягом імпорту в базовому періоді 2005-2007 років. “Якщо імпорт у будь-якому наступному році не буде досягати цього рівня, то ми, звісно, не будемо застосовувати жодних заходів. Якщо ж він буде перевищений, тоді буде застосовуватися ще один параметр — частка на ринку», — розповів чиновник сайту EUplus. Починаючи з першого року роботи ЗВТ, частка автомобілів із ЄС становитиме 20% нашого ринку, а через 6 років вона підвищиться до 25%, уточнив «Комерсанту» Качка.  Це означає, що навіть у випадку зростання обсягу імпорту автомобілів із ЄС, наприклад, до 50 тис. одиниць захисні заходи у вигляді повернення 10%-го мита не будуть застосовуватися, якщо їх частка на ринку залишиться менше 20%.

“Але якщо частка буде перевищена, ми маємо право ввести мито в розмірі того, яке діє зараз. Правда, при цьому передбачена певна процедура консультацій, повідомлення. Це не буде спонтанним рішенням: скажімо, от сьогодні досягли якогось рівня, а завтра вводиться мито», — сказав П’ятницький.

“Звісно, якщо ми помітимо порушення в листопаді, то термін дії захисних заходів буде невеликий — близько місяця. Але в наступному році ми також проведемо розрахунки — і якщо знайдемо порушення, то знову застосуємо захисні заходи», — пояснив Качка.

У рамках СОТ Україна має зменшити експортне мито на насіння соняшника з 15% до 10%, а при торгівлі з ЄС відбудеться ще суттєвіше його зниження — протягом 15 років по 1 процентному пункту на рік (п. п.), до нуля.

Але якщо експорт у ЄС буде перевищувати певний обсяг, то ставка мита підвищиться до рівня, який застосовується у відносинах із СОТ. “Для насіння соняшника граничний обсяг становить 100 тис. т на рік», — уточнив Качка. По лому чорних металів ставка експортних мит також буде знижуватися на 1 п. п. на рік, однак без права застосування Україною додаткових захисних заходів.  При вирішенні суперечок у сфері енергетики буде застосовуватися класична схема з арбітрами.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com