Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Свято Покрови Божої Матері у МАУП

Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, які передаються з покоління в покоління. Особливо це стосується традиційних свят, які були започатковані ще нашими пращурами. У Міжрегіональній Академії управління персоналом не лише навчають молодь професійним навичкам, але й виховують у дусі патріотизму, православ’я та духовності. Тож святкування великих народних та православних свят давно стало доброю традицією в Академії.

14 жовтня у Міжрегіональній Академії управління персоналом свято Покрови традиційно розпочалося молебнем біля каплиці Святого Георгія Побідоносця. Протоієрей Діонісій Мартишин звернувся з проповіддю з нагоди свята до всіх присутніх: студентів, викладачів, керівництва та працівників Академії.

„Золотими літерами в історію християнської церкви вписане вшанування Пречистої Богородиці. Це найшановніше і найрадісніше свято української культури та історії, – зазначив Діонісій Мартишин, – ми завжди пам’ятаємо, що любов, опіка, молитовне заступництво Богородиці завжди було з українським народом, тому ми і сьогодні звертаємося до неї, аби вона оборонила нас від усілякого зла”.

Крім культурно-історичного значення цього свята, є й  виховне значення, адже Академія завжди дбає про духовний розвиток свого студентства. „Ми розуміємо, що сучасні молоді люди, студенти повинні залучатися до життя у дусі святому, до безцінних скарбів православної церкви, саме тому у навчальному процесі ми звертаємося до релігійних цінностей нашого народу і загалом християнської церкви. Серед дисциплін Академії: вступ до теології, історія християнської церкви, основи християнської моралі. Ми докладаємо усіх зусиль, щоб молодь могла зустрітися з живим Творцем Всесвіту. Адже коли людина навертається до Бога, вона залучається до безцінних скарбів духовного збагачення, любові, милосердя, милості і відваги,” – підкреслив завідувач кафедри православної культури та теології МАУП Діонісій Мартишин.

На початку свята під звуки козацького маршу на площу винесли прапори України, МАУП та МКА.

З вітальними словами привітання звернувся до студентів і всіх присутніх  проректор з наукової роботи микола федорович Головатий: „Академія з дня свого заснування створює власні традиції, однією з яких є святкування Покрови Пресвятої Богородиці. У такий день важливо аби ми всі разом зі студентами відчули і зрозуміли, що ми – єдина українська сім’я, бо без такої єдності неможливо розбудувати незалежну державу. Я впевнений, що Покрова Пресвятої Богородиці є часткою нашої української національної ідеї. Тож зі святом і нехай нас усіх Бог боронить”!

Урочисту частину свята на площі Знань, куди були запрошені студенти, керівництво та гості заходу, продовжив виступ кобзаря-лірника, Народного артиста України Василя Нечепи.

Як відомо, Козацьке військо обрало Пресвяту Діву Марію своєю покровителькою. Тож найяскравішою частиною урочистостей став виступ кінної групи «Українське козацтво». Свято завершилося звуками державного гімну.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com