Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Народний депутат Віталій Курило дискутував зі студентами МАУП

Міжрегіональна Академія управління персоналом завжди запрошує на розмову до студентів цікавих та активних діячів культури, політики тощо, які діляться своїм досвідом з молодим поколінням. Нещодавно гостем Академії був народний депутат України (партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), президент Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Віталій Семенович Курило.

У відмінника освіти за плечима тривалий період педагогічної діяльності, тому розмову зі студентами він побудував саме навколо теми освіти.

Особливу увагу гість приділив змінам в законі про освіту, які зараз жваво обговорюються у суспільстві. Ця розмова викликала у молоді інтерес та багато запитань до гостя. «У цього закону важка доля, — зауважив Віталій Курило, — основною причиною є те, що не завжди поправки та пропозиції до змін у подібних законах вносять фахівці та спеціалісти в галузі управління і законодавства в вищій освіті».

Депутат також підняв тему відмінності українських університетів від європейських: «В основному між нашими та закордонними вузами різниця невелика: зміст викладання ідентичний. Є викладач, завдання якого передати знання та скерувати студентів на одержання нових знань, які б дали можливість вийти з університетів та перейти на більш високий рівень свого життя. Але різниця все ж є і полягає в організації  внутрішнього управлінського процесу навчання, в формах передачі знань, у внутрішньому житті студентства. Ці процеси регулюються законодавством, зміст яких пропонується чиновниками, накладаючи певні обмеження для громадян через недовіру до внутрішньої політики університету. Університети в Європі, починаючи з часів Середньовіччя, боролися за свою автономію та самостій­ність». Завдання кожного університету депутат бачить у тому, щоб виховати вільну людину, яка б могла дійсно збудувати та створити в нашій країні щось нове, що виведе її на нові позиції.

 Наприкінці зустрічі Віталій Курило закликав молодь активно шукати своє місце під сонцем та роботу своєї мрії. «Будьте фахівцями у своїй справі. Головне бути не   апатичним, а соціально активним. Саме активна громадська позиція дасть змогу змінити на краще ситуацію в нашій державі». Гість побажав всім студентам добре скласти іспити, одержати диплом, любити своїх викладачів та ставитися до них з повагою. На згадку про цікаву зустріч зі студентством ректор МАУП Анатолій Подоляка вручив гостеві книги видавництва Академії.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com