Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Росію потряс вибух смертника

У «Домодєдово» спрацював вибуховий пристрій, споряджений обрізками арматури і металевими кульками.

Про це повідомив офіційний представник слідчого комітету РФ Володимир Маркін.

“У залі прильотів міжнародних рейсів 24 січня спрацював невстановлений вибуховий пристрій потужністю до 5 кг тротилу і споряджений елементами ураження у вигляді обрубків металевого дроту діаметром близько 5 мм, металевої арматури та металевих кульок», — зазначив він.

“Наразі складено 37 протоколів огляду місця подій і тіл загиблих», — сказав Маркін. За його словами, на даний час слідчі приступили до процедури впізнання загиблих.

“Щодо фрагментів тіл, які не піддаються впізнанню, призначені молекулярно-генетичні експертизи. Крім того, призначено та проводиться 48 судово-медичних експертиз щодо тіл і фрагментів загиблих», — зазначив Маркін.

Крім того, джерело в правоохоронних органах заявило, що теракт у «Домодєдово» здійснив чоловік-смертник, особа якого поки не встановлена. «Тіло терориста сильно пошкоджено, тому для ідентифікації його особи, по всій видимості, доведеться проводити аналіз ДНК», — повідомив він.

Разом з тим, співробітники оперативно-слідчої групи не виключають, що у виконавця теракту могли бути спільники.

Крім того, джерело повідомило, що на місці вибуху в «Домодєдово» виявлено сліди пластиту.

“За попередніми даними, бомба являла собою вибухову суміш, виготовлену на основі пластиту», — підкреслив він. Разом з тим, за словами експертів, які працюють на місці вибуху, однозначно говорити про те, що бомба була начинена елементами ураження, не можна.

Фахівці схиляються до думки, що вибуховий пристрій у дію привів сам терорист, замкнувши електричний ланцюг. «Проте не виключено, що бомба була приведена в дію за допомогою дистанційної системи керування», — зазначило джерело.

Також співрозмовник заявив, що теракт був ретельно спланований, зловмисники вивчили системи безпеки аеропорту, його найбільш уразливі місця.

“Злочин готувався не один день, організатори теракту вивчили організацію безпеки в аеропорту «Домодєдово», систему огляду, час, коли в залі прильотів накопичується максимальне число людей», — зазначило джерело.

“Вивчаються записи телефонних переговорів, які велися в день теракту в районі аеропорту «Домодєдово», — розповів він.

Міністерство закордонних справ України перевіряє, чи є серед постраждалих і загиблих в результаті вибуху в Домодєдово українці. Державна авіаційна служба України наразі не вживає додаткових заходів для безпеки у вітчизняних аеропортах після вибуху в московському аеропорту.

Жертвою терористичного акту стала українська драматург, поет Ганна Яблонська (Ганна Григорівна Машутіна, 1981-2011), яка прибула рейсом з Одеси для отримання премії журналу Мистецтво кіно, якої вона була визнана гідною в 2010 році.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com