Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Дружба навік?

Позитивні конструктивні відносини між США та Китаєм відповідають інтересам Вашингтона. На цьому наголосив президент Сполучених Штатів Барак Обама під час спільної прес-конференції з головою КНР Ху Цзіньтао в американській столиці. «Ми зараз експортуємо товарів і послуг більше як на 100 млрд доларів на рік у Китай, який підтримує більше 500 тис. американських робочих місць. Фактично наш експорт до КНР зростає майже удвічі швидше, ніж наш експорт до інших країн, що робить його ключовим для моєї мети щодо подвоєння американського експорту та збереження конкурентоспроможності в Америці 21-го століття», — зазначив Барак Обама.

“Я дуже радий, що ми уклали десятки угод. Це збільшить американський експорт більше як на 45 млрд доларів, а обсяг китайських інвестицій у Сполучені Штати — на кілька мільярдів доларів. Від машин і виробничого обладнання до програмного забезпечення, від авіації до сільського господарства. Ці угоди підтримуватимуть 235 тис. американських робочих місць», — наголосив президент США за підсумками бізнес-зустрічі делегацій двох країн.

Відповідаючи на запитання китайської журналістки про те, «чи справді у глибіні душі він думає, що може жити комфортно при постійному зростанні Китаю», Б.Обама відповів, що «мирне зростання КНР — це добре як для усього світу, так і для США». Він, зокрема, додав: «Ми також вважаємо, що завдяки підйому Китаю виникнуть величезні економічні можливості. Ми хочемо продавати вам все. Ми хочемо продавати вам літаки, автомобілі, програмне забезпечення. І коли голова КНР Ху Цзіньтао і його уряд переорієнтують економіку на розширення внутрішнього попиту, це відкриє можливості для американських компаній».

Б.Обама привітав обіцянку голови КНР, що американські компанії не піддаватимуться дискримінації, коли вони конкуруватимуть за китайські контракти державних закупівель. Він наголосив на готовності Пекіна вжити дієвих заходів у боротьбі з крадіжками інтелектуальної власності (як зауважили на бізнес-зустрічі делегацій представники Microsoft, у Китаї лише один з 10 користувачів продукції їхньої компанії сплачує за це), повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com