Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Інвестуматимуть в наше село

Японія, Корея та Китай нині найактивніше прагнуть інвестувати в українську економіку. Здебільшого вони зорієнтовані на довгострокові проекти.

Про це сказала директор Українського центру сприяння іноземному інвестуванню InvestUkraine Олена Ганцяк-Каськів в інтерв’ю Deutsche Welle.

За її словами, також зараз є чимале зацікавлення Україною інвесторів з Південної Америки та Євросоюзу, зокрема з Німеччини та Голландії.

Вони готові працювати в Україні навіть за умови високих ризиків, зауважила Ганцяк-Каськів.

Раніше було багато запитів від машинобудівних компаній, але криза завадила їм працювати, продовжила директор Українського центру сприяння іноземному інвестуванню.

Зокрема, зірвався проект з Peugeot Citroen на 700 млн. євро, на які компанія планувала побудувати в Україні два заводи.

«Зараз інтерес є інвестувати в стратегічні довгограючі проекти пов’язані із сільським господарством та переробкою. Адже продовольча криза вже активно прогнозується», — каже Ганцяк-Каськів.

За словами чиновниці, особливу увагу з боку інвесторів викликають і такі іноваційні сфери, як технології, ІТ, відновлювальна енергетика.

«Все це було активно до кризи, але зараз особливо цими сферами цікавляться. Сфери, керовані ринком, такі, як нерухомість, не мають такого попиту зараз», — зауважила вона.

Ганцяк-Каськів наголосила, що інвестори не вимагають від України якихось особливих преференцій чи податкових пільг, а хочуть зрозуміти, чи є тут нормальний інвестиційний клімат.

«Вони хочуть співпраці в створенні умов, а потім, щоб не заважали працювати», — підкреслила вона.

Серед проблем, як наголосила Ганцяк-Каськів, закордонні інвестори називають у першу чергу невчасне повернення ПДВ.

Економічна правда

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com