Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

БРАК РОЗУМУ ЧИ ЗЛОЧИННИЙ ВИБІР НА КОРИСТЬ БАГАТІЇВ?

Справжнє екологічне лихо спіткало підвоних мешканців Київського водосховища через раптове скидання води. Таке рішення на початку березня приняло керівництво Дніпровського каскаду ГЕС. При цьому рівень води у водосховищі понизився на 2 метри! Не треба бути експертом, щоб зрозуміти до чого це приведе. Товстий лід буквально розчавив тони риби, що в умовах кисневого голоду тулилася до берега. Керівництво Київської ГЕС пояснює, що спустошило водосховище заради порятунку Києва від можливої повені, що насувається. Виходить, що це був навіть «героїчний вчинок». Проте вже задовго до цієї події екологи били тривогу: риба може задихнутися від браку кисню і необхідно терміново випускати у «море» криголам, підривати лід, або закачувати під нього повітря. Нічого зроблено не було. Міні­стерство захисту навколишнього середовища знову виступило у ролі декларативного пана базікала. Де був міністр у ці дні? Уявіть, якби таке трапилося десь у Європі? Вже була б створена спеціальна урядова та парламентська комісія з розслідування злочину, ба більше — заведені карні справи на винуватців. А що у нас? На льоду, крім браконьєрів і риболовів не зустрів жодного представника влади. Закрадається підозра, що цей рибний геноцид влаштовано заради спасіння «хатинок» нуворишів у Кончі-Заспі, які упродовж років безкарно відвойовували у Дніпра пойму і перетворювали її на будівельний майданчик. Громадськість міста хоче знати: хто прийняв таке рішення? Чому знищили рибу? Тисячі рибалок цими днями висипали на лід водосховища в районі Вишгорода. Люди видирали з-під брил льоду ще живу рибу і набивали нею рюкзаки. Як завжди безпорадна рибінспекція «контролювала вилов риби»: щоб не брали більше 5 кг... Хотілося запитати: а ви думаєте риба оживе, якщо ви залишите її затиснуту під льодом.

Де були упродовж лютої зими ті рибінспектори, коли промислові рибні артілі ставили сітки на зимувальних ямах? Що зробили керівники тих сотень риболовних під­риємств, що нещадно експлуатують водну ниву, аби врятувати рибу від загибелі? Хапали дармових судаків і далі хапатимуть вже під час нересту. Добиватимуть те, що не знищив лід. Чому ці промислові бригади упродовж всього сезону виловлюють нашу рибу і нам же її продають? У країнах Західного світу практика промислового вилову у державних водоймах уже давно заборонена. Тут розвивається лише інфраструктура любительского риболовства. Лише США щороку отримують 18 млрд. доларів прибутку від продажу риболовних знарядь, організації баз і риболовного туризму. У нас владу на водоймах захопила цинічна мафія, що безжально доводить рибні запаси до спустошення. Виявляється, вони навіть не здатні захистити те з чого мають прибуток!

Тепер крім цих «квіточок» гірку «ягідку» підкинуло ще й керівництво Київської ГЕС...

Нині, в умовах такої масштабної катастрофи необхідно ставити питання про мораторій на видобуток риби промисловим способом у Київському водосховищі. Думаю, що це питання стане тестом на спроможність нової влади опанувати ситуацію. 

Андрій ГУСЄВ
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com