Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Чи є життя без російської нафти?

Посол Казахстану в Білорусії Анатолій СМИРНОВ повідомив, що Астана готова забезпечити завантаження Мозирського НПЗ і НПЗ «Нафтан-Полімір» у будь-якій кількості, яку вони зможуть прийняти».

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вже обговорював це питання з білоруським президентом Олександром Лукашенком «і лише високі мита, які були до створення Митного союзу, заважали сторонам остаточно вирішити це питання».

Астана планує взяти участь у приватизації білоруських НПЗ, пише «Коммерсант», оскільки зможе надалі експортувати продукти переробки своєї нафти до Західної Європи.

Наприкінці 2009 року білоруський уряд запевняв, що один із заводів — «Нафтан-Полімір» — буде незабаром приватизований. О.Лукашенко оцінював його в 3 млрд. доларів. Про свій інтерес до комплексу заявляли російські «Лукойл» і «Роснефть».

Зараз постачання з боку Росії, котра забезпечує білоруські НПЗ сировиною, скорочені на 40% — до 19 тисяч тонн за добу у зв«язку з тим, що Білорусь внесла передоплату за нафту на торішніх умовах, а Росія вимагає враховувати в ціні повний експортний тариф.

Білоруські НПЗ не укладають нових контрактів на постачання нафти з російськими компаніями, чекаючи закінчення переговорів урядів двох країн з цього питання. Росія пропонує поставити в 2010 році тільки 6,3 млн. тонн безмитно. Білоруська сторона пропонує російським компаніям у січні-лютому постачати нафту безмитно, а до березня розробити механізм міжбюджетного розподілу мит у рамках Митного союзу.

Олексій Кокін з «Метрополя» вважає, що технічно постачати нафту з Казахстану до Білорусі майже неможливо. Це можна робити або через свопові операції з Росією, або перенаправити нафту з Новоросійська до Одеси, звідки трубопроводом Одеса-Броди її можна буде постачати на НПЗ.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com