Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

В морі знайшли літак

В Одесі на дні моря знайшли величезний німецький літак часів Другої світової війни — Юнкерс-52. На морському дні військово-транспортний «Юнкерс-52» перебував понад шістдесят років, передають Подробиці.

Археологи вважають, що це — унікальна знахідка, адже таких юнкерсів у світі збереглося не більше 20.

Машина непогано збереглася, але підняти її на поверхню — поки немає можливості. Директор департаменту підводної спадщини НАН України Сергій Воронов заявив, що літак цілий на 70 відсотків.

«З огляду на те, що жоден музей України не має в своєму розпорядженні подібних зразків техніки — то це виняткова подія. Так, він був підбитий, і падаючи вже горів, але все одно він залишається цілим зразком таких видів літаків,» — розповідає Воронов.

Зараз літак розкопують з-під мулу. Вже дістали речі пілотів і останки єдиного пасажира — розвідника. Юнкерс, очевидно, збили радянські зенітки, а екіпаж, залишивши всі речі, вистрибнув.

Уцілів портфель з документами, перекладеними фольгою на випадок пожежі, і картами Німеччини та України. Дослідники припускають, що знахідка належала елітному фашистському підрозділу Люфтвафе, який діяв в Україні.

Археолог Сергій Воронов впевнений, портфель належав високопоставленому німецькому офіцерові військово-повітряних сил. А знайдені документи, припускає вчений, носили характер виняткової важливості.

Він розповів про чутки, що десь на Чорному морі був підбитий літак з генералом, який віз секретні документи, і втрата цих документів нібито вплинула на розвиток військових дій на півдні України.

Крім документів, водолази знайшли льотні окуляри, навігаційні лінійки, бляхи з німецькою свастикою, ліхтарик з працюючої батарейкою. Втім, вчені вважають — найцікавіше ще лежить під мулом.

За словами дайверів, падаючи, тримоторний «Юнкерс» перекинувся і тепер лежить на дні вантажним відсіком догори.Поки вдалося відкопати тільки половину машини.

«Ми ще не дісталися до кабіни пілотів — вона закрита. Тобто ми відкрили двері, треба ще прибрати там кілька кубів мулу — і ми відкриємо пілотну», — розповідає керівник підводної експедиції Влад Тобак.

Археологи сподіваються підняти Ю-52 на поверхню, обробити спеціальним розчином, щоб машина не розсипалася від контакту з повітрям, і виставити в одному з музеїв Одеси. Такі роботи коштують понад 200 тисяч гривень. Якщо грошей не знайдуть, літак залишать у воді і перетворять на підводний музей для дайверів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com