Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Допомагати людям

Динамічний темп сучасного життя є серйозним випробуванням для людської психіки. Напружені умови життя вимагають сьогодні психологічної витримки, стійкості, толерантності та внутрішнього спокою. Тому особливо актуальною зараз є потреба в наданні психологічної допомоги в розв’язанні кризових життєвих ситуацій, сприянні самоактуалізації та розкритті внутрішнього потенціалу людини.

Самореалізація та задоволення собою і своїм життям у значній мірі залежить від професійної реалізації. А для цього важливо правильно обрати спеціальність, аби вона була до душі і відповідала природним здібностям. Не менш важливо обрати навчальний заклад, аби отримати гідну освіту.

Міжрегіональній Академії управління персоналом готує фахівців з найбільш потрібних у суспільстві професій. Серед широкого спектру спеціальностей, за якими здійснюється підготовка в Академії, особливе місце належить соціальним наукам, зокрема «Психології», в тому числі «Медичній психології».

 Як наука медична психологія розвивається на стику психології та медицини, використовує досягнення психологічної науки в діагностиці, лікуванні і профілактиці захворювань, соціально-трудової реабілітації хворих. Медичні психологи допомагають практично здоровим людям попередити нервово-психічні і психосоматичні захворювання, а також послабити гострі психо-травматичні реакції. Адже ще стародавні мудреці вважали, що не можна лікувати тіло, не лікуючи душу.

Психологічна допомога в медичній практиці — це клініко-психологічне дослідження й оцінка стану пацієнта, аналіз психологічних і психосоматичних аспектів хвороби та психологічна допомога із застосуванням сучасних аспектів психотерапії, психопрофілактики, психогігієни.

Медичний психолог може працювати в закладах охорони здоров’я та соціального забезпечення, проводити консультативну та діагностичну роботу у клініках соматичних та психічних захворювань, в консультативних центрах здоров’я, реабілітаційних центрах, соціально-психологічних службах (служба сім’ї, телефон довіри тощо); а також працювати в сфері управління, обслуговування, підприємництва, органах місцевої влади, в якості психолога-консультанта, менеджера соціально-психологічної служби.

Медичні психологи досліджують індивідуальні якості клієнтів, визначають вплив умов лікування на психіку і поведінку клієнтів, аналізують процеси лікування й психологічного стану людини під час лікування й реабілітації, проводять психодіагностику при різних соматичних і психічних захворюваннях. Крім того, в залежності від сфери застосування медичні психологи займаються консультуванням керівників і спеціалістів з соціально-психологічних проблем управління і організації професійної діяльності; проводять професійний відбір призовників і військово-психологічної експертизи; проводять судово-психологічні експертизи тощо.

Варто зазначити, що в рамках підготовки в Академії, медичні психологи опановують повний курс загально психологічних дисциплін, у тому числі загальну психологію, вікову та педагогічну психологію, психологічне консультування, основи психотерапії, а також психофізіологію та патопсихологію, клінічну та судову психологію, основи психоаналізу, загальну і кримінальну сексологію, суіцидологію та нейропсихологію.

Навчальний процес в Академії здійснюють як викладачі теоретики, так і практики. Тож висококваліфікований викладацький склад є запорукою гідного професійного рівня та успішності випускників на ринку праці.

Обираючи спеціальність «медичний психолог» варто пам’ятати, що своєю роботою медичний психолог призваний допомогти людині в складні періоди життя усвідомлювати свій потенціал і те, як його можна повноцінно реалізувати. Спеціаліст цієї галузі повинен сприяти забезпеченню психічного здоров’я людини, а отже має бути самовідданим і відповідальним. Обираючи фах медичного психолога, зауважте, що це перш за все — робота з людьми. Викладачі Академії допомагають кожному студентові розкрити свої здібності, зрозуміти свої прагнення і знайти себе у професії.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com