Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Знову напруження

Абхазія обіцяє арештовувати грузинські кораблі в нейтральних водах Чорного моря, «подібно до того, як це робить грузинська сторона», повідомив РІА «Новости» міністр закордонних справ Абхазії Сергій Шамба. Так він прокоментував вирок — 24 роки ув`язнення — капітану турецького танкера Buket, який був затриманий грузинськими прикордонниками у середині серпня за звинуваченням у порушенні митних правил в особливо великих розмірах і порушенні правил в`їзду на окуповану територію. Сухумі заявляє, що танкер був затриманий в нейтральних водах.

Керівник департаменту прикордонної охорони — заступник керівника Прикордонної служби ФСБ Росії генерал-лейтенант Євген Інчин минулої п’ятниці повідомив, що берегова охорона ФСБ РФ спільно з абхазькими прикордонниками забезпечить безпеку судів, які прямують до Абхазії, від затримань з боку Грузії.

Угода РФ з Абхазією про охорону кордону передбачає спільні дії із забезпечення безпеки в територіальних водах Абхазії, наголосив генерал: «У складі прикордонного управління ФСБ по Абхазії є група катерів, які вирішуватимуть це завдання, тобто забезпечуватимуть недоторканність (суден)».

Восени 2008 р. парламент Грузії ухвалив закон «Про окуповані території», обмеживши економічну діяльність і співпрацю з Абхазією і Південною Осетією. Таким чином судна, які без дозволу прямують до Абхазії, з погляду Грузії не тільки порушують прикордонний режим, а й співпрацюють з сепаратистським режимом.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com