Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Фальшиві Ліки

Співробітники СБУ прикрили діяльність найкрупнішого підпільного синдикату, який виробляв підроблені ліки. Його підприємства знаходилися в Києві і Чернігові, штампували там препарати, що найбільш мали попит, від бронхіту, пневмонії, астми, нежиті і навіть сердцевої недостатності.

Керівник пресс-¬центра СБУ Марина Остапенко розповіла, що синдикат почав виробляти препарати ще в 2005 році в Чернігові: «Робили їх в антисанітарних умовах. Попрацювавши три роки безкарно, ці ділки на базі столичного химпредприятия почали випускати ліки вже в промислових масштабах. Препарати продавалися через аптеки. Лише цього року вони продали близько 2,5 тонн ліків для хворих сердечними захворюваннями. При обшуку у них знайшли 150 кг китайського «Метілпропіоната» (ефір, який використовується у виготовленні аерозольних ліків. — Авт.) і ліків проти бронхіту, кашлю і пневмонії — «Бромгексин», «Ампіцилін» і «Амопен». У Харкові інші «чорні аптекарі» на базі наукового центру робили ін’єкційні препарати. У них вилучили ампули з поки що невідомими ліками. Виробництво здійснювалося уручну, ампули запаювалися на саморобному газовому пальнику. Так само в Києві нами закрита одна з відомих аптечних мереж, яка продавала підробки. У них конфіскували За словами Остапенко, візуально зрозуміти, що препарат — підробка — було дуже складно, лише одна партія «Бромгексину» відразу викликала сумніви — пігулки кришилися.

Такі популярні ліки приносять величезний прибуток ділкам, але наносять утрату здоров’ю. «Уявіть собі, що сердечник відчув напад і приймає ліки, а воно не діє. В цьому випадку він може померти. Або дитя приймає такі ліки від кашлю і отримує важке отруєння. Такі випадки на моїй практиці вже були», — говорить співробітник Інституту клінічних досліджень Веніамін Гавріш. Він радить звертати увагу на упаковку: якщо вона від­різняється за кольором або щільність від звичної, в написанні є помилки, краще препарат не брати. Білі пігулки на оригінальність ще можна перевірити так: якщо посвітити на пігулку ультрафіолетом, на ній повинна читатися назва.

Марія Карнаухова, провізор однієї із столичних аптек, сказала нам, що вони перевіряють сертифікати і упаковки: «Але лабораторно ми ліків не перевіряємо, тест-устаткування коштує порядка мільйон євро».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com