Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Не хрустіть суглобами

Медики періодично повертаються до вивчення питання про сторонні звуки в суглобах. Багато хто любить похрускати не тільки пальцями, але і шиєю, і навіть ліктями. Звичку найчастіше пояснюють відчуттям скутості в тілі і в суглобах, бажанням потягнутися.

Британські медики шукали причину клацань і змоделювали прилад, що зображає фізіологію суглоба при згинах і розтягуванні. При довгих статичних навантаженнях тканини суглоба щільно прилягають одна до одної. Потім при різкому розтягуванні усередині нього падає тиск, унаслідок чого рідина «спінюється» — згідно явищу кавітації через різке зниження тиску в рідині утворюються бульбашки газу. А оскільки суглоб герметичний, то після зняття зусилля бульбашка газу знову вмить розчиняється в рідині. Це ми й чуємо.

Голова Союзу німецьких ревматологів (BDRh) доктор Едмунд Эдельманн (Edmund Edelman) також не знаходить в цьому проведенні часу користі, вірніше, убачає шкоду. «Той, хто часто повторює такі клацання, надалі ризикує одержати хворі суглоби», — застерігає він. «Понад те, при постійному неприродному навантаженні на суглоб хрящ може роздроблятися або протертися до сполучної тканини».

 

newsland.ru

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com