Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Як поводитися при ДТП

Аварія — це катастрофа для будь-якого автомобіліста. Зазвичай, потрапивши в ДТП, водії перебувають у шоковому стані. Що робити в таких ситуаціях, знають небагато.

Порада перша — оцініть вартість відновлення автомобілів. Якщо аварія невелика і не завдала збитку здоров’ю людей, краще домовитися і не викликати ДАІ. Річ у тому, що у разі появи інспекторів ДАІ у винуватця аварії водійське посвідчення вилучається до винесення ухвали суду. Якщо є сумніви в тому, хто винен, права забирають у всіх учасників ДТП. Повернення прав «через знайомих» вам обійдеться як мінімум в тисячу гривень. Але у будь-якому випадку, незалежно від того, винні ви чи ні, доведеться сплатити всі штрафи, якщо вони були виписані упродовж цього року. Також за створення ДТП передбачено позбавлення прав на термін від 6 до 12 місяців. Якщо сума збитку — одна-дві тисячі гривень, дешевше обійтися без послуг автоінспекторів і судів.

Якщо автомобілі застраховані, збиток достатньо істотний і ремонт може обійтися дорого, доведеться викликати даїшників. В цьому випадку, тому хто винен в аварії, краще відразу домовлятися з ДАІ про збереження водійського посвідчення. Формально вони зобов’язані його вилучити, але корупція здатна творити дива. Також при крупному ДТП обов’язково потрібно подзвонити в страхову компанію. Швидше за все, вони вишлють на місце ДТП аварійного комісара, який допоможе в правильному складанні документів. Адвокати радять знайти якомога більше свідків ДТП. Якщо ви праві, до цієї рекомендації варто прислухатися. Не обов’язково записувати їх паспортні дані, домашні адреси і так далі. Достатньо імені і контактного телефону. Максимум що від них знадобиться — явка до суду. Слід ретельно перевірити всі документи ДАІ, що складаються її працівниками. Всі вільні місця юристи рекомендують позначати прочерком, щоб не виникало несподіванок. Особливу увагу варто приділити схемі ДТП. Якщо є речі, які, на ваш погляд, важливі, їх потрібно обов’язково відзначити на схемі. Категорично заборонено відмовлятися від медобстеження. Відмова від цієї процедури прирівнюється до управління автомобілем в нетверезому стані. Якщо інспектор говорить про контроль тверезості, потрібно наполягати на тому, щоб цю процедуру пройшли всі учасники ДТП. Якщо в ДТП постраждали люди, викликати ДАІ потрібно обов’язково. Якщо пострадалому потрібна медична допомога, про це слід повідомити при зверненні в міліцію, це значно прискорить приїзд даїшників і медиків. До речі цим деякі користуються, для прискорення процедури. Людина, що перебуває в шоковому стані після аварії, теж вимагає медичної допомоги, навіть якщо у нього немає видимих пошкоджень. Коли справа доходить до суду, краще скористатися послугами адвокатів або хоч би самому вивчити, що всі  правові документи які стосуються цього питання. Якщо ваша провина очевидна, краще чесно її визнати. Щиросерде визнання, як відомо, пом’якшує покарання. За  пом’якшувальну обставину можна вважати добровільне відшкодування заподіяного збитку, здій­снення правопорушення в стані сильного душевного хвилювання або вагітності.

прокат авто в киеве

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com