Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Газпром націлився на Одеський припортовий завод?

Лідер руху «За Україну!» В’ячеслав Кириленко закликав уряд відмовитися від продажу Одеського припортового заводу в період кризи.

Про це йдеться у переданому УНІАН прес-службою руху коментарі В.Кириленка.

«В час, коли Україна знаходиться на дні кризи й ринкова вартість під­приємств дуже низька, потрібно відмовитися від продажу стратегічних державних об’єктів», — наголосив він.

«Інші уряди в період кризи підтримують флагманів національних економік, ми це бачимо на прикладі Німеччини, Франції й інших країн, а уряд винайшов ноу-хау у боротьбі з кризою — продаж за безцінь стратегічних підприємств», — вважає голова руху «За Україну!».

В.Кириленко не виключає, що конкурс на право придбати Одеський припортовий завод може «виграти» одна з компаній, близьких до російського ВАТ «Газпром».

«Розпродавати стратегічні підприємства за безцінь для того, щоб розплатитися з «Газпромом» за газ, який Україна змушена купувати на невигідних умовах, не є державною політикою», — переконаний В.Кириленко.

Як повідомляв УНІАН, 15 липня Фонд державного майна України (ФДМУ) оголосив конкурс з продажу державного пакету акцій у розмірі 99,567% ВАТ «Одеський припортовий завод». Згідно з повідомленням, початкова ціна пакету складає 4 млрд. грн. Конкурс відбудеться через 75 днів з моменту його оголошення.

Нагадаємо, що ВАТ «Одеський припортовий завод» (м. Южний, Одеська обл.) — другий за розміром виробник аміаку і карбаміду і третій — з випуску азотних добрив в Україні, спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з приймання, охолоджування і перевантаження аміаку.

Експерти оцінюють ринкову вартість ОПЗ з урахуванням поточної ситуації у близько 200-250 млн. дол., або близько 1,6 млрд. грн.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com