Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Кредит в обмін на реформи

Європейський Союз пропонує Україні кредит для вирішення газових проблем в обмін на структурні реформи у газовій сфері.Про це повідомляє агентство УНІАН із посиланням на чиновника, близького до українських учасників переговорів, які відбулися у понеділок, 29 червня, у Брюсселі. Зокрема, йшлося про структурні реформи галузі, які, на думку європейської сторони, повинні покращити прозорість галузі.

Водночас джерело зауважило, що дані пропозиції повинні бути обговорені урядом. Також не відкидають, що таке обговорення може відбутися уже на найближчому засіданні Кабінету міністрів, тобто 1 липня.

За словами чиновника, структурні реформи є обов’язковою умовою європейської сторони для надання Україні кредиту на заповнення підземних сховищ газом, необхідним для здійснення транзиту російського газу у зимовий період.

Як зазначив співрозмовник агентства, такий кредит може бути наданий європейськими фінансовими інституціями за участю Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку: «Думаю, що це буде консорціум (банків)».

Він також назвав малоймовірною участь у такому консорціумі Міжнародного валютного фонду або використання кредиту МВФ для вирішення газових проблем: «Звичайно, кредити МВФ скеровують на підтримку платіжного балансу, тобто збільшення золотовалютного запасу НБУ. Ми уже мали прецедент, коли половина кредиту пішла на покриття дефіциту (бюджету)».

У свою чергу представник Єврокомісії також підтвердив, що йдеться про надання кредиту Україні для вирішення проблеми доставок газу в зимовий період. Водночас, відповідаючи на запитання щодо суми кредиту, представник Єврокомісії зазначив, що, швидше за все, йдеться про суму меншу за $4,2 млрд. «Думаю, цифри будуть набагато меншими. Швидше за все - удвічі», - сказав він.

Як повідомлялося, у понеділок, 29 червня, у Брюсселі відбулися технічні консультації Єврокомісії з представниками міжнародних фінансових організацій, європейських газових компаній, а також України та Росії щодо вирішення питання доставок газу у зимовий період. Україна для вирішення проблеми зі закачування газу у підземні сховища газу хотіла отримати від європейських фінансових інституцій $4,2 млрд. кредиту.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com