Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

День незалежності по-донецьки

Торжества з нагоди 17-ї річниці незалежності України в Донецьку виявилися доволі різноманітними. Святкувати донеччане почали ще минулої п’ятниці — цього дня по всьому місту пройшли урочисті збори і концерти, на яких підприємства і державні організації активно вітали своїх співробітників.

І вже в суботу вранці з палаців культури і театрів Донецька торжества перемістилися на міські вулиці, де були заплановані заходи для всіх категорій городян: музичні і спортивні програми, вистави дитячих колективів, фольклорні фестивалі, концерти молодих виконавців і духових оркестрів міста та різні тематичні вечори.

Найзначнішим з цих заходів, безумовно, можна вважати фестиваль народної кухні, який проводиться в області на честь Дня Незалежності ось вже п’ять років поспіль. У Першотравневому сквері з раннього ранку накрили столи, на яких були представлені національні страви близько двох десятків найбільших діаспор Донеччини. Серед них — греки, німці, чехи, білоруси, росіяни, грузини і навіть ассірійці. Біля кожного зі столів — маса охочих залучитися до незнайомої культури і покуштувати іноземних ласощів.

Міський голова донецька Лук’янченко заявив, що День незалежності для нього дуже важливий — це символ процвітання України, тому й святкувати його слід так, щоб усім запам’яталося. “Свято це для будь-якого народу значне. Незалежність допомагає будь-якому суспільству розвиватися динамічно, щоб була інтеграція у світову спільноту, щоб традиції, побут і культура нашого українського народу не були ніким знехтувані, і щоб ми могли свою культуру нести у світ і в будь-якому кінці земної кулі ми могли б з честю і гідністю представляти нашу країну Україну”, — вважає мер.

Друга половина свята в місті почалася вже ввечері. Відразу на двох головних концертних майданчиках — на площі Леніна і в парку ім. Щербакова почалися святкові концерти, що зібрали куди більше глядачів, ніж уранці.

На центральній площі міста влада приготувала шоу для тих, хто не полюбляє галасливі святкування, і кому хотілося зануритись у ностальгію за минулими часами: для них вже з п’ятої вечора почали співати солісти Донецької обласної філармонії, яких потім змінив міський оркестр, що грав джаз, рок-н-рол, ретро і класичну музику.

До речі, цього дня майже в усіх громадських місцях міста була встановлена заборона на розпивання спиртних напоїв. І якщо на площі Леніна ще можна було придбати пиво в пластикових стаканах, то ось у парк ім. Щербакова не пропускали нікого, хто міг би навіть теоретично порушити там громадський порядок. До речі, міська влада обіцяє, що така норма тепер діятиме завжди, проте вчора вона була особливо актуальна.

«Главред»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com