Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

МАУП: безперервність навчання від садочка до докторантури

МАУП – заклад, що не стоїть на місці, але активно розвивається. Нині Академія це не тільки вища освіта, але і середня-спеціальна, середня та дошкільна. Так, вже чудово зарекомендували себе на освітньому ринку Економіко-правовий технікум МАУП, Деснянський економіко-правовий технікум МАУП, Ліцей МАУП, відділення Ліцею МАУП «Дипломатичний Ліцей». А є на Троєщині і навчально-виховний комплекс «Престиж» при МАУП, що займається дошкільною та початковою шкільною підготовкою дітей. Про цей заклад розмовляємо із проректором МАУП з довузівської підготовки Людмилою Біжик.

- Людмило Федорівно, що таке НВК «Престиж»?

- Навчально-виховний комплекс «Престиж» при МАУП було створено понад 10 років тому. Піклування, розвиток, етика, сучасність, творчість, ініціатива, життєрадісність – так за кожною з літер цього слова ми розшифровуємо його і саме такий зміст вкладаємо в НВК «Престиж». В структуру цього навчального закладу входить дитячий садочок та початкова школа. Таким чином тут мають можливість навчатися діти від 3 до 6 років в садочку та від 6 до 10 років у початковій школі. Тобто, ми маємо молодшу групу, середню та старшу – у садочку, і з першого по четвертий клас – молодша школа.

- За якими програмами здійснюється навчання у НВК «Престиж»?

- Підготовка у дитячому садочку та початковій школі здійснюється за дуже цікавою програмою, яку започаткувала психолог і вчитель початкових класів Олена Вікторівна Тетеріна. Це дуже цікава та талановита людина, яка віддає себе усю дітям, яку дуже поважають колеги і надзвичайно люблять діти «Престижу». Програми, розроблені нею, називаються  «Kinder-Престиж» і «Baby-art». Отже, для дітей  3-6-ти років у дитячому садочку діє комплексна розвивальна програма «Kinder-Престиж». Основне завдання, яке вирішують в садочку – пошук та розкриття в кожній дитині її внутрішніх резервів, перетворення окремих задатків та здібностей у фундамент майбутньої особистості, стимулювання пізнавальної діяльності вихованців в розгалуженому розвивальному середовищі закладу (мовленнєвому, спортивно-оздоровчому, природничо-трудовому, мистецькому, комунікативно-ігровому) з поширеним відповідно до державної дошкільної програми «Дитина» освітнім компонентом (англійська мова, дитяча література, хореографія, етика, арт-діяльність). Коли ми говоримо або чуємо словосполучення «дитячий садочок», то у нас виникають наступні асоціації: діти, іграшки, вихователі, плекання, гра та спілкування, пізнання світу, взаємодія з природою, художня праця, турбота про здоров’я, цікавий відпочинок, здорове смачне домашнє харчування. Саме таким є наш дитячий садочок, в якому затишно, красиво, сучасно, цікаво.

Діти 6-10-ти років виховуються та вчаться у початковій школі за креативною програмою «Baby-art» (занурення дітей у 7 світів творчості: мовний, художній, музичний, хореографічний, народознавчий, родинний, святково-обрядовий). Також тут вони поглиблено вивчають англійську мову, займаються за додатковими освітніми програмами (сходинки до інформатики, російська мова, етика, логіка, година психолога), у поза навчальний час відвідують студії та гуртки за інтересами (образотворче мистецтво, ліплення, гра на піаніно, заняття карате, аеробікою тощо).

Крім того при НВК «Престиж» діє Центр розвитку дитини, де готують дітей до школи. В групах Центру діє цікава розвивально-пізнавальна програма (українська та англійська мови, математика, логіка, довкілля, музика та комп`ютерні ігри), а також дітей комплексно готують до школи.

Тобто, це діти, які не відвідують наш дитячий садочок, проте готуються до першого класу. До цього року вела заняття в Центрі Олена Вікторівна Тетеріна. В цьому році вона візьме перший клас – саме тих дітей, яких вона і вела. І якщо ми отримаємо дозвіл Міністерства освіти і науки України, то це буде арт-клас, тобто клас, який закінчить навчання не за чотири роки, як сьогодні працює вся початкова школа, а за три. Таким чином, у нас буде два звичайних класи, а один от такий арт-клас. Будемо спостерігати, дивитися, як виправдає себе ця програма.

- Куди діти можуть піти вчитися після закінчення початкової школи?

- В нас була середня школа, де могли вчитися учні від 10 до 14 років, проте з цього року ми змушені були від неї відмовитися: не дозволяють поки що можливості якісно її розвивати. Проте в планах Академії повернутися до цього питання. Так, плануємо запровадити повну середню школу, де учні вивчали б кілька іноземних мов (англійську, німецьку, французьку), відвідували предметні факультативи, займалися допрофесійною підготовкою в сфері комп’ютерних технологій. Все це є, до слова, в наших ліцеях, куди поки що і можуть піти навчатися діти після закінчення початкової школи. Взагалі, я думаю, що у нас в Академії уже вимальовується структура безперервної освіти: від садочка до магістратури. Принаймні нам би дуже хотілося, щоб ці діти йшли до нашого садочка, потім початкової школи, ліцею, технікум чи в інститути Академії, і, можливо, далі пішла в докторантуру. Тоді б це був випускник, який би згадував нашу Академію, як Альма-матер, в прямому розумінні цього слова.

- Які умови навчання та виховання у цьому закладі?

- Заклад працює як школа-садок повного дня з 8.00 до 18.00 (19.00). Такий режим зберігається і в канікулярний період. Для дошкільників та молодших школярів збалансовано навчальні години та години відпочинку-прогулянок. Всі діти мають можливість 5 разів (за вибором батьків) на день харчуватися із можливістю вибору дієтичного столу (вартість харчування до 15 гривень на день). Учні початкової школи, відвідуючи групу подовженого дня, на 90% виконують домашні завдання в школі. Загальноосвітній навчальний план доповнено комплексною розвиваючою програмою  «Kinder-Престиж» для дошкільників, креативною програмою «Baby-art» для молодших школярів, предметними факультативами (з іноземних мов, етики тощо) для учнів, на індивідуальну допомогу дітям діють предметні консультпункти, проводяться додаткові заняття в канікулярний час, в другій половині дня відбуваються традиційні загальношкільні заходи пізнавального, морально-етичного, народознавчого, художньо-мистецького, спортивно-оздоровчого та розважального спрямування, в школі-садку діють численні студії та гуртки. В школі працює комп’ютерний клуб, бібліотека, етнографічний музей.

Плата за навчання є досить помірна, особливо в порівнянні з іншими приватними закладами Києва, завдяки матеріальній підтримці МАУП. Так, в садочку є звичайні групи, де платня становить близько тисячі гривень на місяць, а в групах з поглибленим вивченням англійської мови тисячу двісті гривень на місяць. В початковій школі платня ще менша – в середньому 850 грн. на місяць. А студії та секції будуть коштувати для батьків не більше 50 грн. на місяць на кожну дитину.

- Хто вчителі, яка навчально-методична та матеріально-технічна база закладу?

- Матеріально-технічна база закладу, стан класів та приміщень відповідають всім сучасним вимогам. Гарно облаштована територія, дуже багато приміщень, де можна, окрім проведення занять, влаштовувати дозвілля – творчі студії, спортивні секції. Маємо чудову їдальню. Якщо говорити про навчально-методичну базу, маємо гарні напрацювання, проте не збираємося зупинятися на досягнутому, будемо розвиватися далі. Кадри, які працюють в «Престижі», висококваліфіковані і професійні – люди, які ставляться до своєї роботи з любов’ю та відповідальністю. Особливо сильна група вихователів, методистів, психологів саме у садочку, будемо працювати далі, щоб така сама сильна була і початкова школа, будемо працювати над рівнем освіти. Думаю, що з такими педагогами ми зможемо стрибнути вище себе, і всі поставлені задачі виконати.

- В такі заклади є зазвичай конкурс…

- Практика свідчить, що учні, які приходять до приватного закладу, потребують особливої уваги. Батьки покладають надію на нашу школу, як на таку, що забезпечить якісну освіту з певних ухилом (додатковими предметами), врахує психологічні особливості кожної дитині, її індивідуальні якості, розвине творчі здібності, організує цікаве і корисне дозвілля в умовах школи повного дня.

Певна кількість наших вихованців психологічно не сумісна із великим учнівським колективом, де традиційно панує «загальний» однаковий підхід до всіх. Є фізично ослаблені діти, що потребують систематичної роботи і педагогів, і вихователів, тісної співпраці родини, школи, медиків і психолога.

При вступі до закладу не здійснюється конкурсного відбору учнів, заклад не визначає свої пріоритети на роботу лише з обдарованими дітьми.

Завдання педагогічного колективу НВК «Престиж» полягає у створенні максимально комфортних психологічних умов для успішного навчання та розвитку творчої особистості підлітків з будь-якими пізнавальними, комунікативно-соціальними, фізичними та психологічними можливостями. Це засади гуманістичної педагогіки, якою керуються наші педагоги. Особливістю закладу є те, що у нас в групах не більше 12-15 дітей, тобто, можна приділити увагу кожній дитині. Заклад невеликий: в ньому приблизно всього 150 дітей, таким чином, на всіх вистачає уваги. Сьогодні ми продовжуємо набір у навчально-виховний комплекс «Престиж» - в групи дитячого садочку і в початкову школу, тобто всі, хто бажає, можуть до нас прийти. Чекаємо на вас.

Територіально НВК «Престиж» знаходиться на житловому масиві Троєщина, бульвар Вигурівський, 13а. Телефони: 5301321, 5322301. Директор закладу Слісаренко Валентина Іванівна.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com