Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Причина Дніпропетровської трагедії — відсутність професійних інспекторів

Десятки людських жертв на житловому масиві Дніпропетровська й десятки людських жертв на шахтах Донецької області — ось, що ми маємо на сьогодні. Прокуратура визнала кількох винних, яких наш суд покарає за статтями Кримінального Кодексу України за недбалість, невиконання службових обов’язків тощо. Я у цьому не сумніваюся.

Та як розподілити провину за людські життя між цими всіма винними, бо найголовніше в цьому світі — це життя людини? Куди подіти безмежне горе втрати для рідних і близьких?

У нас у Києві є Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР). До складу НАЕР входить інспекція з енергозбереження. Чим займається чи повинна займатися ця інспекція, яка має своє Територіальне управління з енергозбереження по Дніпропетровській області з великим штатом людей, з відділенням у Кривому Розі? Інспекція з енергозбереження повин­на займатися питаннями ефективного використання, видобутку та розподілу того самого природного газу, який вибухнув у Дніпропетровську, а іноді висаджується у повітря на шахтах Кривого Рогу й Павлограда. До кого тільки у Києві не «тулили» цю інспекцію з енергозбереження! До Міністерства палива і енергетики України, до Державного комітету нафти і газу, відокремлювали від Держком­енергозбереження, нарешті приєднали до НАЕР. В інструкції інспекції з енергозбереження записано, що вона повинна здійснювати контроль за ефективним використанням та розподілом енергетичних ресурсів, а також видобуванням, звісно, з дотриманням техніки безпеки, тих самих енергетичних ресурсів. Я не знаю, що коїться у Донецьку й області, а от що робиться у Дніпропетровській області, хочу про це розповісти.

Начальник Територіального управління з енергозбереження по Дніпропетровській області В.Мазур-Каскевич просто знищив справді високопрофесійні інспекторські кадри в своєму відомстві. На роботу до нього, хоч є вакантні посади, без хабара не влаштуєшся, а ось жінки та кілька чоловіків, які там працюють, не всі, вважаю, витримають серйозну кваліфікаційну атестацію на звання не тільки Державного службовця обласного рівня (зарплата з пільгами дуже не погана!), але насамперед на відповідність вимогам кваліфікації інспектора. Інспектор — це, крім знань технічних, економічних та інших, ще досвід, образ мислення та життя. Це, вважаю, особиста провина В.Мазур-Каскевича за ті людські жертви в Дніпропетровську, бо це його відділення з енергозбереження у Кривому Розі та центральному апараті у Дніпропетровську повинні здійснювати контроль за енергетичними ресурсами! А якщо вони цього не роблять, то навіщо ж вони потрібні? Отримувати гроші в України?

Зараз законодавчому Теруправлінню з енергозбереження по Дніпропетровській області надали право платних послуг. Робота з інспекції, треба розуміти, припинилася, бо усі «потужні сили» кинуто на черги в управління з отримання грошей в підприємців. З ранку до вечора «клієнти» за гроші отримують дозвіл на користування енергоресурсами. Навіщо ж когось контролювати, якщо гроші самі собою пливуть до «кишені» Мазур-Каскевича?! Тільки за що? Інспектор повинен займатися інспекцією, насамперед враховувати безпеку людей, які користуються цими енергоносіями.

Я можу не аплодувати співачці Н.Могилев­ській, якщо пісня мені не сподобається, чи не сміятися над витівками В.Зеленського, якщо жарти недотепні (вони теж з Дніпропетровської області), тільки я, сам колишній інспектор Держави (номенклатурна посада в СРСР), працював у Москві, знаю, що інспекція — не іграшки, не жарти, а отримувати гроші за бездіяльність — державний злочин. Я, може, інспектор колишній, але професіонал назавжди. Так от я, як професіонал, стверджую: Мазур-Каскевич — ЗЛОЧИНЕЦЬ, він винен у загибелі безневинних людей від вибуху природного газу. Це його провина як керівника! Професіоналом я його не вважаю! Начальник Територіального уп­рав­ління з енергозбереження по Дніпропетровській області В.Мазур-Каскевич повинен відповісти перед Законом України за свою діяльність (чи бездіяльність) на посаді керівника інспекції, незалежно від партійної, расової чи політичної належності!

Ігор Швед
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com