Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Студенти сильніші за міністра

Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко зневажає не тільки закон, але і студентів. Студентська молодь найбільшого вітчизняного недержавного вищого закладу – Міжрегіональної Академії управління персоналом – зібралася недавно під стінами Міністерства освіти і науки з тим, аби відстояти свої права. Натомість Станіслав Миколайович не виявив бажання зустрітися з пікетувальниками та хоча б спробувати розібратися у ситуації, яка склалася. Не зробив цього й жоден із заступників міністра.

Не вперше студенти МАУП виходять на вулицю з вимогами до міністерства дати можливість їм спокійно вчитися. Виснажливе протистояння між Міносвіти та МАУП, що триває вже не перший рік та поглиблюється через особисту неприязнь міністра Станіслава Ніколаєнка до Академії, неабияк перешкоджає господарській діяльності закладу та негативно позначається на навчальному процесі.

У травні 2005 року після незаконних і упереджених перевірок з’явився наказ Міносвіти про анулювання ліцензій п’ятьом відокремленим структурним підрозділам Академії. Без проведення необхідних перевірок, безпідставно і незаконно у жовтні 2006 року наказом Міносвіти було анульовано ліцензії ще 26 підрозділам Академії. Без усіляких обґрунтувань, у липні 2006 року Міносвіти відмовило Академії у видачі 4 655 дипломів її випускникам.

Натомість Між­регіональна Академія управління персоналом у судовому порядку домоглася скасування незаконних рішень МОНУ та незаконних дій чиновників міністерства стосовно закладу. А саме, ухвалами Господарського суду Києва зупинено дію наказу Міносвіти від 3 травня 2006 року №1105-л про анулювання ліцензій п’ятьом підрозділам Академії і наказу від 6 жовтня 2006 року №1218-л про анулювання ліцензій 26 підрозділам МАУП. Міністерству освіти і науки України та третім особам заборонено поширювати будь-яку інформацію про проведені ним перевірки і прийняті незаконні рішення про анулювання ліцензій.

Господарський суд міста Києва визнав неправомірними дії з проведення перевірок структурних підрозділів МАУП на підставі наказів Міністерства освіти і науки України та Державної інспекції навчальних закладів при МОНУ. Тобто, нині, всі регіональні підрозділи МАУП через суди поновлені у своїх правах і сьогодні працюють повністю легітимно, як і працювали раніше.

Також Господарський суд міста Києва постановив визнати неправомірною бездіяльність суб’єкта владних повноважень – Міністерства освіти і науки України щодо невидачі МАУП дипломів для осіб, які закінчили навчання у 2005-2006 роках та зобов’язав Міністерство освіти і науки України видати випускникам МАУП 2005-2006 років 4655 дипломів державного зразка.

Проте чиновники міністерства та особисто Станіслав Ніколаєнко, не маючи на¬лежної правової позиції з жодної із зазначених справ, усіляко затягують виконання судових рішень. Зокрема, і дотепер студентам Академії, попри судове рішення на користь МАУП, не видано дипломи і міністерство усіляко блокує вирішення цієї проблеми.

З огляду на те, що всі особи, для видачі дипломів яким МАУП звернулася до Міносвіти, пройшли відповідний курс навчання і склали державні іспити державним екзаменаційним комісіям, голови яких призначені наказами Міносвіти, та на підставі законів України «Про освіту» та «Про вищу освіту» міністерство зобов’язано видати цим особам документи про отриману освіту державного зразка. У зв’язку з цим керівництво Академії та студентський актив закладу вимагає від МОНУ припинити протиправні дії стосовно МАУП, видати випускникам Академії дипломи державного зразка, виконати рішення Господарського суду м. Києва № 24/735-А від 08.06.2007р.

Попри небажання чиновників спілкуватися, пікетувальники направили ці вимоги особисто міністрові освіти і науки Станіславу Ніколаєнку. У разі їх невиконання студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом мають намір розгорнути масові пікетування органів виконавчої влади аж допоки їхні вимоги не буде задоволено.

«Ми, студентський актив, найбільшого та за багатьма показниками найкращого ВНЗ України, виступаємо за своє майбутнє. Ми вже довели собі та багатьом іншим, що ми – команда, – йдеться у заяві студентів. – Команда, якій під силу непокори, страйки та революції. Команда, яка здатна боротись проти свавілля та за правду. Команда, ім’я якій – МАУП!» А між тим до студентів МАУП можуть приєднатися студенти інших ВНЗ України. Адже невдоволених діяльністю, а точніше бездіяльністю міністра стає все більше. Так нещодавно під час візиту до Чернівців Ніколаєнку вдалося потрапити до одного з місцевих ВНЗ лише через чорний вхід. Чи то міністрові не до снаги було спілкуватися з тими, інтереси кого начебто він захищає. Чи не дуже припав до душі «головному освітянину» подарунок у вигляді унітазу, який йому підготували «вдячні» спудеї. Але факт залишається фактом – студенти сильніші за міністра!

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com