Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

На ринку праці нібито спокійно

На ринку праці нібито спокійно. Цифри рахує статистика, а безробітним від цього помітної полегкості, здається, немає. Безробітні, як і раніше сміливо шукають щастя за кордоном. Але переважна частина все ж довіряє державі та йде під її опіку.

За даними державної служби зайнятості, у січні-червні 2007 року в Кіровоградській області її послугами скористалися 47,3 тисячі не зайнятих трудовою діяльністю громадян проти 53,9 тисячі у відповідному періоді попереднього року.

На обліку у цій установі на 1 липня 2007 року перебувало майже 19 000 незайнятих громадян, які шукали роботу, і з них майже третину становить молодь у віці до 35 років, а кожний другий, перебуваючи на обліку, проживав у сільській місцевості. Офіційний статус безробітних на зазначену дату набули 97,6 % незайнятих громадян, що звернулися, а 68% з них було призначено допомогу з безробіття.

Кількість зареєстрованих безробітних протягом червня зменшилася на 8,5% та на 1 липня становила 18,5 тисяч осіб, що на 17,9% менше, ніж рік тому. Рівень зареєстрованого безробіття у червні. знизився на 0,29 % і на 1 липня 2007 року складав 3,03 % кількості населення працездатного віку. Цей показник у сільського населення майже удвічі перевищував відповідні дані містах області і становив 4,16% проти 2,41% відповідно.

За повідомленнями підприємств, установ та організацій, кількість вільних робочих місць і вакантних посад в області протягом червня 2007 року зросла на 8,9% та на 1 липня становила 4,3 тисячі, що на 22% менше, ніж рік тому. Навантаження незайнятого населення, яке звернулося за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості, на 1 вільне робоче місце (вакансію) в цілому по області у червні 2007 року зменшилося на 20% та на 1 липня 2007р. становило 4 особи.

За категоріями робочих місць цей показник зменшився на місця службовців з 5 до 4 осіб, а на місця, які займають особи без професії — з 10 до 8 осіб. На місця для працівників сільського господарства — з 14 до 13 осіб. На місця робітників навантаження залишилося без змін і склало 4 особи на 1 вільне робоче місце.

За регіонами показник навантаження незайнятого населення на вільні робочі місця (вакансії) коливався від 1 особи в м. Кіровограді та у Кіровоградському районі до 93 осіб у Новгородківському районі. Найбільше зменшення цього показника порівняно з початком травня спостерігалося у Вільшанському районі області — з 50 до 40 осіб. За сприяння державної служби зайнятості у червні 2007 року було працевлаштовано 3,1 тисяч осіб, що на 12,8% більше, ніж у попередньому місяці, та на 8,7% менше, ніж у червні 2006 року. Серед працевлаштованих осіб 48,9% становили жінки. У цілому за січень-червень поточного року працевлаштовано 17,8 тисяч осіб, з них шляхом надання дотацій роботодавцям — 775 осіб, що складає 4,3% від загальної кількості працевлаштованих. Здійснено виплат одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 657 особам або 3,7% безробітних. Рівень працевлаштування незайнятих громадян порівняно з травнем 2007р. збільшився та у червні 2007р. становив 13,1%. З інших причин протягом червня 2007 року було знято з обліку 1,6 тисячі осіб.

Поряд з працевлаштуванням на постійній основі одним із напрямів соціального захисту незайнятого населення області є організація громадських робіт, які забезпечують тимчасову зайнятість безробітних. Так у червні 2007 року на громадські роботи направлено 2,9 тисячі осіб, не зайнятих трудовою діяльністю. Кількість громадян, які брали участь у таких роботах, порівняно з 1 червня 2007 року зменшилась на 12,5% та на 1 липня 2007 року становила 323 особи або 1,7% від кількості тих, що перебували на обліку.

Одним з важливих напрямків підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці є професійна підготовка та перепідготовка. З метою отримання нової професії або спеціальності державною службою зайнятості у червні нинішнього року. було направлено на навчання 422 безробітних проти 632 осіб у попередньому місяці. У цілому на початок липня за такими направленнями у навчальних закладах усіх типів проходили професійне навчання 0,7 тисячі осіб, що складає 4% зареєстрованих безробітних.

Із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом червня 2007 року на допомогу з безробіття спрямовано 3850,8 тис. грн. Середньооблікова кількість безробітних, які її отримували впродовж зазначеного місяця, становила 14,2 тис. осіб або 76,8% загальної кількості тих, що мали статус безробітного. Середній розмір допомоги у червні 2007 року порівняно з травнем 2007 року в області зріс на 2,7%, а червнем 2006 року — на 34,6% і становив 270,86 грн., що дорівнює 64,5% законодавчо встановленого у цьому періоді мінімального рівня заробітної плати у розмірі 420 гривен.

За цими скупими цифрами статистики вимальовується безрадісна картина в середовищі непрацевлаштованих. Її підсилює те, що переважна більшість пропонованих роботодавцями робочих місць за низьким рівнем оплати мало що може змінити в їх долі. Гасла про кардинальне подолання безробіття не спрацювали, і на Кіровоградщині це помітно.

Серед незадіяних вакансій багато таких, що стосуються саме робочих професій, а люди з освітою часто-густо вимушені забувати про неї, брати в руки лопати, йти сторожувати або торгувати на ринках. За таку працю вчорашні здебільшого інженери отримують більше від того, що їм пропонують в державній службі зайнятості, відвідуючи яку у багатьох виникає думка: «От би мені тут працювати…»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com