Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«Лівий» Дерибан. Село занепадає а, соціалісти «гріють руки»

Земельне питання — один з останніх козирів так званих лівих сил, які намагаються будь-яким чином зачепитися за владу. Але, як і завжди, вірити їхнім словам — себе не поважати. До редакції газети потрапив цікавий матеріал, який свідчить про плани поки що міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка передати тисячі гектарів землі начебто ВНЗ.

Чи не задля її подальшої приватизації? Цікаво, що такі оборудки відбувалися не без відома вже колишнього голови Верховної Ради України Олександра Мороза.

Отже, суть проблеми. Розпорядженням КМ України №78-р від 14 02 1995 року було передано радгосп «Тернопільський», як цілісний майновий комплекс, до сфери управління Міносвіти. Мета — створення на його базі навчально-дослідного господарства Тернопільської академії народного господарства. Разом з майном також передано 1400 га землі. Колишні працівники радгоспу неодноразово зверталися до комісії ВР з питань приватизації з проханням надати їм допомогу в отриманні земельних паїв. Своєю чергою, комісія ВР неодноразово спрямовувала ці запити і до Кабміну. Але все даремно — за 12 років нічого не змінилося. Тим часом цей приклад — один з багатьох. Адже тільки в системі органу управління МінАПК нині близько 300 навчальних профільних закладів, які мають у своєму розпорядженні сотні тисяч гектарів землі. Чималі земельні ресурси і на балансі Академії аграрних наук та вищих навчальних закладів, які перебувають у розпорядженні Міністерства освіти і науки. Саме ці землі сільгосппризначення не отримали ті, кому вони належать за законом.

Тож виникає цілком закономірнеза: запитання: скільки гектарів землі потрібно навчальному закладу для освітніх програм? Адже володіння площею понад 10 га вже кваліфікується як «товарне виробництво сільгосппродукції». Тож невже наші ВНЗ, не дочекавшись допомоги від держави, перейшли на «підножний корм»? До речі, у законодавстві немає нормативного підтвердження того, скільки ж земельних ресурсів може використовуватися в навчальних процесах. Тим часом у високих кабінетах планували виділити коледжам по 500 га землі, а ВНЗ — по тисячі. Зрозуміло, що такі площі навчальним закладам просто не потрібні! Схоже, згодом ці ресурси просто роздерибанять поміж своїми. Це все добре розуміє і «захисник інтересів трудівників та селян» Олександр Мороз. Але, судячи з усього, у нього свої «соціалістичні» інтереси, які далекі від інтересів тих, кого він начебто захищає.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com