Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Ця смерть — не випадкова

30 червня, в суботу вранці, в Києві біля посольства США пройшла акція молодих «націонал-соціалістів». Праві радикали провели мітинг пам’яті Девіда Лейна, одного з відомих ідеологів руху, автора «14 слів», який помер 28 травня цього року в ув’язненні. Такі заходи проходили цього дня біля представництв Сполучених Штатів по всьому світу, в рамках «глобальної мобілізації», яку оголосили націонал-соціалісти(НС) після смерті свого ідеолога.

Збір було призначено біля станції метро «Лук’янівська», де молодих людей вже чекали співробітники міліції і автобуси спецпідрозділу «Беркут». Втім, обійшлося без ексцесів. Учасники акції пройшли до посольства США, маючи можливість дорогою спостерігати написи на стінах і асфальті, нанесені вночі по маршруту проходження акції їхніми ідеологічними опонентами — «антифа». Особливим інтелектом цей настінний живопис, щоправда, не відрізнявся. Біля будівлі посольства, від якого молодих радикалів відокремило оточення «Беркута», кілька людей виголосили промови. За словами представників українського НС-руху, вони вважають, що смерть Девіда Лейна навряд чи була природною.

«20 років він сидів в одній в’язниці, з ним нічого не траплялося, а тут його перевели в іншу — і він буквально через кілька днів вмирає. Хто повірить в таку випадковість?» — пояснює свою позицію Артем, один з учасників мітингу пам’яті.

«Втім, навіть якщо його смерть наступила внаслідок природних причин, його все одно убила система, проти якої він боровся і яка його ламала останні 24 роки, коли він перебував в ув’язненні» — мовитися в міжнародному обігу, приуроченому до акції.

Учасників акції було небагато — хіба що охорона посольства, працівники якого в цей вихідний день заслужено відпочивали. Представник охорони посольства прийняв петицію в учасників акції. Хлоп’ята наприкінці проскандували «Hero never die» («Герої не вмирають») під безлюдним посольством і розійшлися — за їхніми твердженнями, не по домівках, а пошанувати пам’ять іншого героя — головного командира УПА Романа Шухевича, на 100-річчі якого наголошувалося в Києві того дня.

Ольга Худецька
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com