Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Які дипломи — такий міністр

Міністр транспорту і зв’язку Микола Рудьковський неодноразово фальсифікував свої біографічні дані та документи про вищу освіту. Зокрема, диплом про закінчення Чернігівського педінституту Рудьковський отримав «за фальсифікованими даними», оскільки був зарахований до ВНЗ у вересні 1985 року, а диплом отримав 1996 року. За цей час він навчався фактично неповних два роки.

За цей час нинішній міністр служив у армії, виїздив на навчання до Москви, а потім до Австрії для навчання у Віденському університеті.

Влаштовуючись 1997 року на роботу в «Укргазпром», Рудьковський подав до відділу кадрів особовий листок і копію диплома про закінчення Російської економічної академії ім. Плеханова, де він нібито навчався в 1988 — 1993 роках, а також Чернігівського педінституту, в якому він навчався «вже нібито впродовж 1993 — 1996 років».

Тим часом було з’ясовано, що Рудьковський у списках студентів, які 1993 року закінчили академію, не значиться, серія і номер його диплому не відповідають встановленому на той час зразку, що диплом взагалі не видавався. У березні 2000 року Рудьковський як помічник-консультант депутата подав до апарату Верховної Ради відомості, де зазначив, що Чернігівський педінститут закінчив у лютому 1990 року, і додав копію диплома з датою його видачі — травень 1996 року.

В особовій картці народного депутата у травні 2002 року Рудьковський «на відміну від попередніх біографій змінив термін навчання у Чернігові та Австрії», додав копію диплому Чернігівського педінституту і жодного документа про навчання у Відні. Тим часом нинішній міністр зазначив, що вчився в Австрії з 1991 до 1994 року, але на другій сторінці цієї картки написав, що у Відні вчився з 1991 до 1993 року.

Ймовірно, через деякий час Рудьковський власноруч дописав іншим почерком і чорнилом, ніби він закінчив Національний економічний університет, став магістром із міжнародної економіки і долучив диплом цього ВНЗ, виданий аж 30 вересня 2000 року .

Також у паспорт Рудьковського було внесено фіктивні записи про прописку з 1991-го до 1995 року. Саме тоді нинішній міністр на території України фактично не проживав.

У липні 1998 року Чернігівський обласний суд визнав Рудьковського не громадянином України, його паспорт — недійсним.

Рішення суду досі не було опротестовано, що свідчить про незаконне отримання 2000 року Рудьковським українського паспорта та, відповідно, українського громадянства.

За матеріалами інтернет-видань

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com