Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Франція для французів

Вибори президента Франції можуть закінчитися тріумфом націоналістів. За останні місяці різко зріс рейтинг Жан-Марі Ле Пена. Він досяг рекордних для його політичної кар’є­ри 17%. Тепер Ле Пен зможе стати якщо не лідером передвиборної гонки, то хоча б гідним конкурентом для Ніколя Саркозі і Сеголен Руаяль.

Французька газета Le Mond у п’ятницю опублікувала дані соціологічного опитування, проведеного на цьому тижні агентством CSA Opinion. Його результати були такими дивовижними, що змусили політологів усерйоз задуматися, наскільки можливо прогнозувати розвиток політичної ситуації у Франції. Жан-Марі Ле Пен, найвідоміший французький націоналіст, депутат Європарламенту й учасник виборів 2002 року, має шанси стати серйозним суперником основним кандидатам.

З січня до листопада рейтинг Ле Пена зріс удві­чі, тепер становить 17%. Це найвищий рейтинг, який був у Ле Пена за всю його політичну кар’єру.

За словами генерального директора CSA Opinion Стефанії Розе, Ле Пен «заробив свій рейтинг на протестах у бідних передмістях Франції». На думку експерта Паризького інституту політичних наук Олексія Прокоп’єва, рейтинг ультраправого політика може до виборів, які відбудуться у квітні, зрости ще на кілька пунктів: «Те, що рейтинг у Ле Пена дуже високий, це не новина, бо за опитуваннями, опублікованими у вересні—жовтні, він уже був на рівні 15—18%, і нині піднімається. За точнішими опитуваннями видно, що у нього є дуже великий потенціал. Ле Пен цілком може набрати 22%». Для порівняння: у політиків, які ймовірно стануть лідерами передвиборної гонки, — ниніш­нього глави МВС Ніколя Саркозі і соціаліста Сеголена Руаяля — рейтинги відповідно 34% і 30%.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com