Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Президент Ізраїлю — гвалтівник?

Поліція Ізраїлю стверджує, що має в своєму розпорядженні докази для висунення звинувачень проти президента країни Моше Кацава за кількома пунктами, включаючи згвалтування, сексуальні домагання, шахрайство.

Як повідомляє РІА «Новости», матеріали слідства поліція в неділю увечері подала в Генпрокуратуру і рекомендувала передати справу (безпрецедентна в історії ізраїльської юриспруденції подія) до суду.

У поширеній поліцією заяві йдеться про наявність первинної доказової бази для звинувачення 60-річного президента в злочинах на сексуальному грунті, включаючи згвалтування, здійснених щодо жінок-підлеглих, несанк­ціонованому прослуховуванні телефонних розмов, зловживанні службовим становищем і шахрайстві.

За даними місцевих ЗМІ, в останніх двох пунктах, зокрема, йдеться про порушення при розгляді прохань про помилування і розтрату бюджетних коштів.

М.Кацаву також підозрюють у спробах втрутитися і перешкодити ходу слідства. Поліція обіцяє продовжити розслідування за цим пунктом.

Сам М.Кацав відкидає звинувачення на свою адресу, його адвокати сперечаються за право поліції давати прокуратурі подібні рекомендації.

Відповідно до законодавства, президент Ізраїлю має імунітет проти кримінального переслідування. Він може з’явитися перед судом лише піс­ля процедури імпіч­менту або завершення терміну своїх повноважень, який закінчується 2007 року.

Розслідування почалося на прохання самого М.Кацава, який звинуватив у спробі шантажу одну зі своїх колишніх підлеглих, яка стверджувала, що зазнала сексуального насильства з боку президента.

У заяві поліції мовиться, що слідчій групі не вдалося зібрати достатньо доказів на підтримку президентської версії.

За інформацією ізра­їльських ЗМІ, звинувачення на адресу президента надійшли від десяти жінок, що у різний час працювали під керівництвом М.Кацава. У справу включено свідчення п’яти з них.

За повідомленнями ЗМІ

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com