Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПРО ФАРТ І НЕФАРТ

Збірна України з футболу мінімальною перемогою над Грузією 3:2 розпочала відбірковий цикл до чемпіонату світу 2008 року, фінальний турнір якого відбудеться на полях Австрії та Швейцарії.

На фарт команда Олега Блохіна контрольний поєдинок, що передував офіційному старту, провела з київським ЦСКА.

Два роки тому спаринг з цим армійським клубом виявився фартовим. Збірна України переможницею завершила відбірковий турнір до чемпіонату світу 2006 року. Восени 2004-го наша команда розпочала офіційний старт з виїзної нічиєї 1:1 з Данією, що вважалася одним з фаворитів групи. А потім ледве перемогла 2:1 Казахстан. Проте навіть такий невиразний старт у підсумку виявився переможним. Багато хто пояснював той успіх фартовістю Блохіна. Сам же Олег Володимирович настійливо заперечував це, хоча під час перед-виборної кампанії в агітаційному ролику блоку «Не Так!» все ж таки зізнався про свою фартовість. Очевидно, так треба було для партії…

Ще один «різновид» фартовості безперестанку діймав забобонну категорію вболівальників. Капітан збірної Андрій Шевченко у матчах проти Грузії був досить ефективний. Але то було за його міланського періоду ка-р’єри. Початок виступів Шевченка за лондонський «Челсі» виявив цікаву особливість: якщо Шевченко забиває — «Челсі» програє, не забиває — ви-грає. З огляду на це українські вболівальники резонно переймалися, чи не пошириться така «пошесть» на його виступи за нашу національну збірну.

Особливо актуальним це питання стало після того, як він забив перший гол, а потім грузини двічі вразили ворота Шовковського. Відтак по ходу зустрічі в рахунку повели суперники. Щоправда, недовго. Збірна України зрівняла рахунок і вирвала перемогу, чимала частка якої — наслідок трудової участі Андрія Шевченка. Як бачимо, на щастя, для українців, нефартовість з Лондона на нашу збірну не поширюється.

Ще один елемент фартовості, притаманний для початку вересня, стосується президента ФФУ Григорія Суркіса, в якого на цей період випадає день народження. Про нього на фарт не варто згадувати до завершення матчу. Ознак футбольної нефартовості Суркіс набув ще наприкінці минулого століття, коли 1998 року перед виборами до Верховної Ради та 1999-го напередодні голосування за столичного мера київське «Динамо» вибувало з розіграшу Ліги чемпіонів.

Пригадується, 1999 року ювілей Суркіса випав саме на день проведення дуже важливого офіційного відбіркового матчу збірних Україна — Франція. Тоді телекоментатор тільки на останній хвилині зустрічі, яка добігала нічийного завершення, якось «ненароком» згадав про іменинника. Вочевидь, коментатор перед грою пройшов детальний інструктаж, за якого рахунку згадувати про нього, а в якому випадку краще замовчувати. Цього ж року про іменинника згадали на прес-конференції вже по завершенні переможного матчу з Грузією.

Іван ВОВК
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com