Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Марс: нові фото

МарсохідNASA Opportunity, щоопустивсяна«червонупланету» усічні2004 рокуіпродовжуєпрацюватизтридцятиразовимперевищеннямспочаткузапланованихтермінів, передавназемлюзнімкидивнихсферичнихкам’янихскупчень. ПроцеповідомляєсайтSPACE.com.

«Вченіміркуютьнадтим, щожвонинасправдібачать», — пишевидання.

НовіфотозМарса, зробленіOpportunity поблизускельнихоголеньпідназвоюКірквуд, показують щось схоже на пухирці, що утворюються на поверхні від падіння, наприклад, крапель. Але їх походження й природу вчені поки що не можуть пояснити.

На перший погляд, вчені прийняли їх за аналог так званої марсіанської «чорниці» — сферичні формації, багаті на залізо. Вперше Opportunity зафіксував їх у 2004 році. Однак нові «кульки» багато у чому відрізняються від «чорниці».

«Це одні з найнеймовірніших знімків за весь час місії», — говорить головний дослідник Стів Скуайрс з Корнелльського університету. «Ми ніколи раніше не бачили такого щільного скупчення сферичних формацій на скельних оголеннях Марса».

  Укрінформ

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com