Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«Чарівне слово»

Дивну силу, якою володіють звичайні слова, розкрили дослідники з Каліфорнійського університету. Експериментальним шляхом було доведено, що навіть складні сімейні стосунки, що ведуть до розлучення, можна врятувати, якщо регулярно одне одному говорити «дякую» або «спасибі».

Звичайно, за простим і повсякденним словом «дякую» приховується щось більш важливе — вираз вдячності, шани і ввічливості, — тобто, почуття, які демонструють готовність двох половинок в взаєморозумінню, до взаємовиручки, до взаємопідтримки. Вчені відзначають, що вже в перший рік подружнього життя молоді люди сприймають одне одного як щось само собою зрозуміле і буденне, що не варте особливої уваги, і в цьому криється найбільша помилка, результатом якої часто стає розлучення. Але саме щоденна вдячність за різні дрібниці, з яких власне і складається життя, здатна врятувати найбезнадійніший шлюб. Слова вдячності здатні змінити наше життя на краще, бо вони налаштовують на позитив та покращують взаємовідносини. Проте, ці слова не радять вимовляти, коли людина знаходиться у роздратованому стані. Психологи вважають, що слова вдячності — це знаки уваги, які здатні зігріти своїм теплом. Головне, аби «дякую» йшло від чистого серця!

Слово «спасибі» походить від слів Спаси Біг. А от українське «дякую» має більш складне походження. Філологи твердять, що це ніщо інше, як запозичення з польської мови — де вимовляється, як «дзенькую». А от поляки своє подячне слово перейняли від німців — «данке». Отже, наше «дякую», запевняють словесники, — німецького походження. Хоча існує альтернативна думка, яка стверджує, що німецька та англійська мови ведуть своє походження десь з Північного Причорномор`я, а отже — з України... Це слово, у різних варіантах, є спільним для багатьох східнослов’янських мов.

 «Аратта-Україна”

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com