Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

США ПОТРІБНА НОВА СТРАТЕГІЯ

Американський політолог Збігнєв Бжезинський  закликає до далекоглядного стратегічного підходу. «Для США головною проблемою найближчих десятиліть буде відродження своєї країни, сприяння розширенню Заходу і пристосування до підвищення глобального статусу Китаю», — сказано в матеріалі The Wall Street Journal.

Бжезинський пропонує Америці «розширити Захід, зробити його найстабільнішою і демократичнішою зоною світу». Такий Захід, на його думку, простягнеться від Північної Америки і Європи через Євразію до самої Японії і Південної Кореї. «Це зміцнить привабливість ключових принципів Заходу для інших культур і тим самим заохотить поступове формування загальної демократичної політичної культури», — вважає автор.

Але США також повинні продовжувати діалог зі Сходом, рекомендує Бжезинський: «Якщо США і Китай зможуть піти на поступки один одному, перспективи стабільності в Азії покращаться». Він радить США постаратися помирити Китай і Японію, а також пом’якшувати зростаюче суперництво Китаю та Індії.

«США повинні продемонструвати світу, що хочуть реформувати власну країну. Американцям слід зробити наголос на більш інтелектуальних аспектах національної потужності: інноваціях, освіті», — пише автор.

Щоб сприяти оновленому Заходу, США повинні зберігати тісні зв’язки з Європою, не відмовлятися від зобов’язань перед НАТО і привітно прийняти в лоно Заходу Туреччину і «Росію, яка проведе істинну демократизацію». За прогнозами Бжезинського, розширений Захід може сформуватися після 2025 року. 

Якщо ж США не вдасться сформувати розширений Захід, наслідки будуть згубними: нові конфлікти, воскресіння старих образ, «короткозорі конкурентні партнерства», — застерігає автор. «Наприклад, Росія може нажитися на своїх енергетичних багатствах і воскресити свої імперські амбіції, приєднавши Україну», — пояснює автор. На його думку, це спровокує роз’єднаність і песимізм Заходу.

ЛIГАБiзнесIнформ

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com