Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Чому він голосував проти?

Нардеп Андрій Парубій: «Насправді, по ключовим питанням не відбулось жодного компромісу. В новому законі – змішана система виборів. Тобто залишаються дискредитовані закриті партійні списки. Олігархи куплять собі мажоритарні округи, а секретарок і водіїв відправлять у Верховну Раду за партійними списками. І знову ми отримаємо парламент «кнопкодавів»,  підконтрольних Банковій на чолі з головним регулювальником країни. П’ятивідсотковий бар’єр залишить без свого представництва у Верховній Раді мільйони українців.

Я був і залишаюсь прихильником відкритих спи­сків. До речі, представники Венеціанської комісії дали негативну оцінку як змішаній системі виборів, так і підвищенню виборчого бар’єру.

Складається враження, що європейці більше дбають про права української опозиції, аніж самі опозиціонери. Адже усі принципові положення, які були зафіксовані в законопроекті Януковича, і жорстко розкритиковані експертами Венеціанської комісії, – збережені.

Я не зрозумів тих, хто називає себе парламентською опозицією. Насправді сьогодні опозиціонери легітимізували виборчий план Януковича. Я знаю, що українці вкрай критично оцінюють ці нововведення».

***

Олег Тягнибок Голова ВО «Свобода»: «Ухвалення Закону «Про вибори народних депутатів України» показало – так звана «парламентська опозиція» – на короткому повідку біля ноги Януковича. Відбулася закулісна змова між владою та парламентською опозицією. Спрацювала кругова порука, мета якої очевидна – втриматися при владі. 

Особливо дивує: цей закон ухвалено не тільки без громадського обговорення (бо як можна було переконати громаду, коли, йдучи до Верховної Ради, всі без виключення парламентські сили обіцяли ухвалити виборчий закон на основі відкритих пропорційних списків), а й за спинами партнерів по опозиції. Тому постає питання в доцільності перебування ВО «Свобода» у Комітеті опору диктатурі. Тому на найближчій Політраді ми розглянемо це питання.

Фактично, парламентська опозиція поставила під сумнів сенс існування КОДу. Нагадаємо, позиція, яку було погоджено на його засіданнях, полягала в наступному: по-перше, опозиція наполягає на збереженні старого закону, за яким двічі відбувалися вибори народних депутатів; по-друге, депутати від опозиції відкликають усі свої законопроекти про вибори; по-третє, жоден депутат від опозиції не має брати участі у пленарному засіданні, на якому розглядатиметься законопроект про вибори, поданий владою. Як можна бути впевненими у діях парламентських партнерів по КОД, коли вони в один момент, без жодного погодження з іншими учасниками КОДу, кардинально змінюють погоджену позицію?

Виходячи з голосування, відповідальність за майбутні фальсифікації парламентських виборів 2012 року нестиме як режим Януковича, так і парламентська опозиція...»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com