Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Протестантів досліджують

В серпні проводилося дослідження протестних настроїв, яке показало, що найбільше потенційних протестуючих виявилося у віковій групі від 30 до 39 і від 40 до 49 років. І більшість готові були вийти на вулиці, якщо бракуватиме коштів для простого фізичного існування. І що ми бачимо? Під Раду вийшли якраз не молоді люди, а літні громадяни. Чи є це новою тенденцією? Чи можна стверджувати, що на такі мітинги люди виходять борючись за свої права і вимагаючи те, що їм належить за законом, чи є це дійсно народним рухом, а не акціями, проплаченими партіями?

Соціолог Євген Копатько: «По-перше, йдеться про боротьбу за свої соціальні і економічні права. Як правило, це люди зрілі, які намагаються відстояти свої права, пільги і намагаються донести свою позицію до влади. З іншого боку, стосовно останніх акцій протесту, є видимим не лише ангажування виступу. Але і люди готові самостійно виступати і захищати свої права, це дуже важливо.

В деяких випадках вони не пускають у своє середовище представників різних політичних партій. Це теж цікаве явище, на яких є сенс звернути увагу. Можливо, з їх середовища вийдуть свої лідери або люди, які зможуть донести точку зору своїх товаришів, тих, хто виступає за захист тих або інших своїх прав.

Ще один момент, на який, на мій погляд, є сенс звернути увагу. Зараз по всьому світу йдуть схожі протестні рухи, і наскільки часто і багато, що складно сказати до чого саме вони призведуть. Але, за великим рахунком, останній рік ці виступи пройшли від Лондона, Афін до Тріполі і маси інших міст. Усі люди щасливі однаково, кожен нещасний по-своєму. І скрізь, де відбуваються різні соціальні виступи, люди саме нещасливі. Цього ніхто не враховує в оцінках протестів. Наслідки глобальної економічної кризи торкнулися як успішних, так і неуспішних країн. Україна, як ви розумієте, не належала до фаворитів економічного і соціального розвитку, тим паче, що криза зачепила її досить серйозно.

З іншого боку, можемо бачити, що спроба організуватися і захищати свої права — це тенденція, яка зачепила і Україну у тому числі. Поки в більшості випадків це протести, пов’язані із захистом своїх економічних і соціальних прав, але вони можуть швидко набути політичного окрасу...».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com